Maxmilián I. - Zakladatel habsburské světové říše

Maxmilián I. - Zakladatel habsburské světové říše - Sigrid-Maria Grössingová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sigrid-Maria Grössingová
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Maxmilián I. - Zakladatel habsburské světové říše.pdf


Chcete si knihu přečíst?Maxmilián I. - Zakladatel habsburské světové říše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sigrid-Maria Grössingová. Číst Maxmilián I. - Zakladatel habsburské světové říše Online je nyní tak snadné!

POPIS


Maxmilián I. z rodu Habsburků, syn císaře Fridricha III., arcivévoda rakouský a císař římský, platil na evropské scéně za žádoucího ženicha. Jeho sňatek s Marií, dcerou vévody burgundského, znamenal nejen štěstí pro oba mladé lidi, kteří se upřímně milovali, ale i připojení Burgundska včetně Nizozemí k habsburským državám. Této "nejžádoucnější země Evropy" se však chtěl zmocnit francouzský král Ludvík XI., a tak již tehdy začínají tuhé boje sotva dvacetiletého Maxmiliána s Francií. Když Marie tragicky zemřela, dvouletá Maxmiliánova dcera Markéta byla zavlečena do Francie, aby se v budoucnu stala manželkou francouzského následníka Karla VIII. Po letech však Karel VIII. zasnoubení s Markétou zrušil, vtrhl do Bretaně, unesl Annu Bretaňskou, která se měla stát chotí Maxmiliána, a oženil se s ní. Tím byla Habsburkova potupa dokonána. Maxmilián válčil s francouzskými panovníky celý život, zvláště o vliv v Itálii, a vedl neustálé spory s německými knížaty. Díky promyšlené sňatkové politice zajistil habsburské dynastii velmocenské postavení: zatímco Maxmiliánův starší vnuk Karel usedl na španělský trůn s dědickým právem pro Habsburky, mladší vnuk Ferdinand se stal roku 1526 na základě dědických smluv s Jagellonci králem českým a uherským. Právě Ferdinandem I. zahájili Habsburkové panování i v českých zemích a vládu si zde udrželi až do roku 1918.


...NG Sigrid-Maria, Maxmilián I. : zakladatel habsburské světové říše, 1 ... Třicetiletá válka :: Světové války ... . vyd., Praha 2004, ISBN 80-249-0340-7 GRÖSSING Sigrid-Maria, Lásky trůnu habsburského , Praha 1992, ISBN 80-7023-136-X Habsburská monarchie (německy Habsburgermonarchie) či hovorově Rakouská monarchie (německy Österreichische Monarchie), popř. Podunajská monarchie (Donaumonarchie) nebo zkráceně jen Rakousko, jsou neoficiální názvy historického soustátí, jemuž vládla rakouská větev habsburské dynastie a jejich následnická habsbursko-lotrinská dynastie v letech 1526-1804. Maxmilián I. z rodu Habsburků, syn císaře Fridricha III., arcivévoda ... Vídeň: Říše, dynastie a sen — Česká televize ... . Maxmilián I. z rodu Habsburků, syn císaře Fridricha III., arcivévoda rakouský a císař římský, platil na evropské scéně za žádoucího ženicha. Jeho sňatek s Marií, dcerou vévody burgundského, znamenal... Maxmilián I. - Zakladatel habsbu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY