František Skála

František Skála - František Skála | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Skála
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
František Skála.pdf


Chcete si knihu přečíst?František Skála ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Skála. Číst František Skála Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha František Skála je volným pokračováním monografie, která vyšla k výstavě v Rudolfinu v roce 2004, a také jí začíná, končí v současnosti. Jde o autorskou knihu, promyšlenou koláž textů od autorů z různých oborů, textů Františka Skály a více než čtyř set reprodukcí. Vířivá, typografická kreace s originální obálkou vychází v česko-anglické verzi. František Skála (1956) je vizuální umělec, jehož práce přesahuje hranice výtvarného umění do oblasti architektury, filmu, divadla, performance, hudby, literatury (poezie skrytá obvykle pod pseudonymem, v rámci tajné organizace B. K. S.), komiksu Velké putování Vlase a Brady (1989), fotografický seriál Skutečný příběh Cílka a Lídy (2007), skvělé jsou jeho ilustrace, dnes už desítek knih. Od počátku osmdesátých let se věnuje tvorbě pozoruhodných objektů, soch a instalací, jež představil na více než padesáti samostatných a sto padesáti kolektivních výstavách. Jeho vztah k materiálům, se kterými pracuje, je naprosto svobodný, hobra má u Skály stejnou výrazovou hodnotu jako zlato, umělá hmota jako kararský mramor, železná vata jako lístky dřišťálu. Charakteristická je dokonalá řemeslná zručnost, s níž díla zpracovává. Skála respektuje věci, tvary, vztahy, události, procesy, ne modely, skrze něž jsme si navykli jim rozumět. Pro něho je svět stále nezpracovaný.


...ek Skála, známý převážně svými materiálovýmí objekty a instalacemi, prezentuje tentokrát svojí malířskou tvorbu, vytvořenou během dvouletého pobytu na pustém ostrově,daleko od "uměleckého provozu" ... Výtvarník František Skála: Užíval jsem si dva roky ... ... .Vznikl zde cyklus Rezavých krajin namalovaný železitým bahnem,dále obrazy vytvořené přírodními pigmenty na ... František Skála jr. chápe patrně svou tvorbu jako lidsky zmanipulovanou tvořivost samotné přírody. Se směsí humoru a vážnosti, ironie a úcty, monumentality a jemné citlivosti vytváří většinou variace na přírodní objekty. František Skála (1956) (* 1956) - český ilustrátor, malíř, sochař a výtv ... František Skála - Home | Facebook ... . Se směsí humoru a vážnosti, ironie a úcty, monumentality a jemné citlivosti vytváří většinou variace na přírodní objekty. František Skála (1956) (* 1956) - český ilustrátor, malíř, sochař a výtvarník František Skála (1923) (1923-2011) - český malíř, grafik, ilustrátor, otec Františka Skály Tato stránka je rozcestník odkazující na články o různých nositelích stejného jména. František Skála (born 1956 in Prag...SOUVISEJÍCÍ KNIHY