Politika

Politika - Aristotelés | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Aristotelés
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Politika.pdf


Chcete si knihu přečíst?Politika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aristotelés. Číst Politika Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vedle Platónovy Ústavy a Zákonů nejdůležitější spis antické filosofické reflexe politiky. Po výkladu základních pojmů obce, občana, složek obce a ústavy srovnává jednotlivé ústavy, vykládá jejich původ, udržování a převraty. Politické zřízení v obci posuzuje podle toho, jak umožňuje občanům splnit jejich základní úkol. Jako je zdar plavby úkolem všech lodníků, je i úkolem všech občanů blaho společenství. Blaženost, o kterou usilují všichni, je však přímo úměrná ctnosti a rozumnosti. Nejlepší je proto ta obec, která zaopatřuje občany vnějšími dobry tak, že jim umožňuje jednat ctnostně, a která je k takovému životu vede svým výchovným působením. V nejlepší obci je pak ctnost občana a člověka totožná. Podrobné poznámky, základní pojmy, rejstřík jmenný a věcný, analogie a příklady, bibliografie, řecké výrazy.


...ЕБ - Просечна бруто и нето плата у Хрватској је номинално и реално била мања у марту на месечном нивоу док је у односу на исти месец 2019 ... Ilustrovana Politika ... . забележен раст. Просечна ... Амерички борбени авион Ф-35 срушио се недуго након полетања у близини базе у Флориди. Пилот се безбедно катапултирао, саопштила је војска. То је други борбени авион ... Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu dalo je nalog policiji da proveri navode iz krivi ... Vesti | Politika | Espreso ... . Пилот се безбедно катапултирао, саопштила је војска. То је други борбени авион ... Prvo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu dalo je nalog policiji da proveri navode iz krivične prijave koju je 15. maja Demokratska stranka podnela protiv Aleksandre Jerkov i još nekoliko članova te stranke...SOUVISEJÍCÍ KNIHY