Mitsubishi Zero

Mitsubishi Zero - Robert Jackson | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Jackson
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mitsubishi Zero.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mitsubishi Zero ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Jackson. Číst Mitsubishi Zero Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace zabývající se konstrukcí a historií letadel, která tvořila historii. Koncem roku 1941 a počátkem roku 1942 stíhačky Zero z letadlových lodí i pozemních základen rozpoutaly peklo nad Pearl Harborem, Filipínami, Singapurem a dalšími cíli v Tichomoří. Když se však válečné štěstí obrátilo proti Japoncům, umírali jejich piloti po stovkách ve vzdušných bitvách nebo sebevražedných útocích na postupující americká vojska. V době svého zavedení v roce 1940 se Zero vyrovnalo jakékoliv jiné stíhačce na světě a většinu jich předčilo. Poprvé bylo nasazeno do bojů v Číně v roce 1940 a sloužilo po celou dobu války v Tichomoří. Celkem bylo vyrobeno přes 10 430 letounů, nejvíce ze všech typů japonských letadel. V závěru války však už svými výkony o třídu zaostávalo za americkými stíhačkami Hellcat a Lightning.


...ubishi A6M "Zero" is a long-range fighter aircraft formerly manufactured by Mitsubishi Aircraft Company, a part of Mitsubishi Heavy Industries, and operated by the Imperial Japanese Navy from 1940 to 1945 ... Mitsubishi A6M2b Zero, Airfix A01005A (2017) ... . The A6M was designated as the Mitsubishi Navy Type 0 carrier fighter (零式艦上戦闘機, rei-shiki-kanjō-sentōki), or the Mitsubishi A6M Rei-sen. The Mitsubishi A6M Zero-Sen legendary status mirrored the fortunes of the rising sun in which four years, the sun would finally set. For the Japanese and its former enemies, the A6M was the symbol of Japanese air power and marked the beginning of a new epoch in naval aviation. Zero, also called Mitsubishi A6M or Navy Type 0, fighter ... Myth of the Zero - HistoryNet ... . For the Japanese and its former enemies, the A6M was the symbol of Japanese air power and marked the beginning of a new epoch in naval aviation. Zero, also called Mitsubishi A6M or Navy Type 0, fighter aircraft, a single-seat, low-wing monoplane used with great effect by the Japanese during World War II.Designed by Horikoshi Jiro, it was the first carrier-based fighter capable of besting its land-based oppo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY