Evangelium podle Piláta

Evangelium podle Piláta - Eric-Emmanuel Schmitt | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Eric-Emmanuel Schmitt
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Evangelium podle Piláta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Evangelium podle Piláta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eric-Emmanuel Schmitt. Číst Evangelium podle Piláta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Evangelium podle Piláta se skládá ze dvou částí. V první, nazvané Zpověď odsouzence na smrt večer před zatčením, je mluvčím sám Ježíš (zde Ješua), který koná zázraky, ale stále má pocit, že sám své kroky neřídí. Rychlý sled událostí ho zavede do Jeruzaléma, kde se má stát to, co všichni kromě samého věří a v co doufají: příchod Mesiáše. V Getsemanské zahradě čeká Ješua na své zatčení a z jeho úvah vyvstává otázka, která bude po dva tisíce let znepokojovat vykladače Písma: Byl si Ježíš vědom svého mesiášství? V druhé části, psané formou dopisů Piláta Ponského bratru Titovido Říma, se dozvídáme o postavě jakéhosi Jušuy, který byl špatným truhlářem a špatným Židem, bratříčkoval se s opilci i s lehkými ženami a svého bratrance Jóchánána považoval za podvodníka. Po intimně laděné první části získává román v části druhé takřka detektivní spád. Pilát a tetrarcha Herodes viditelně znervózní poté, co se ztratí ukřižované tělo a začnou se šířit první zvěsti o Ješuově zjevování.


...vangelium podle Piláta se skládá ze dvou částí ... Matouš 27 | Bible online | Překlad nového světa ... . V první, nazvané Zpověď odsouzence na smrt večer před zatčením, je mluvčím sám Ježíš(v knize Ješua), který koná zázraky, ale stále má pocit, že sám své kroky neřídí. Evangelium podle Piláta Eric-Emmanuel Schmitt: Evangelium podle Piláta, přel.Zora Obstová, Helena Beguivinová, Garamond, 2005, 204 stran, ISBN: 80-86955-01-X. Román Evangelium podle Piláta (francouzsky L´É ... Matouš - On-line Bible ... . Román Evangelium podle Piláta (francouzsky L´Évangile selon Pilate) je jednou z četných knih plodného francouzského autora střední generace Erica-Emmanuela Schmitta (nar. 1960), jehož romány a divadelní hry se těší ... Prohlédněte si výňatek z díla Evangelium podle Piláta, které sepsal známý francouzský spisovatel a dramatik Eric-Emmanuel Schmitt, tréninkově si zkuste vypracovat připravené otázky a zjistěte, zdali byste obstáli u ústní ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY