Antická jména: Jak je číst a skloňovat

Antická jména: Jak je číst a skloňovat - Jiřina Hůrková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiřina Hůrková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Antická jména: Jak je číst a skloňovat.pdf


Chcete si knihu přečíst?Antická jména: Jak je číst a skloňovat ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiřina Hůrková. Číst Antická jména: Jak je číst a skloňovat Online je nyní tak snadné!

POPIS


Práce, která zaplňuje dosud silně pociťovanou mezeru na trhu jazykových příruček navazuje na mnohaleté zkušenosti autorky s tvorbou publikací a učebnic z oboru kultury a techniky mluveného projevu. V úvodních statích podává přehled aktuálních podob řeckých a latinských jmen včetně kodifakčních zásad a pravidel. Ve slovníku, který tvoří druhou část knihy, najde čtenář u každého hesla údaj o výslovnostní podobě jména a jeho tvarosloví včetně stručného zařazení nositele vlastního jména do historických souvislostí antického světa. Vzhledem k stálému zájmu o antickou vzdělanost i vědomí návaznosti evropské kultury na antickou vychází tak slovník vstříc inscenátorům nových uvedení antických děl na našich jevištích, ve filmu i filmovém dabingu i každému, kdo se zajímá o antické dědictví.


...á jména Jak je číst a skloňovat-16% sleva ... Česká výslovnostní norma ... . Kniha: Antická jména Jak je číst a skloňovat Autor: Jiřina Hůrkov á. Práce, která zaplňuje dosud silně pociťovanou mezeru na trhu jazykových příruček navazuje na mnohaleté zkušenosti autorky s tvorbou publikací a učebnic z oboru kultury a techniky mluveného projevu. ... Hůrková, Jiřina: Antická jména. Jak je skloňovat a číst. V transkripci a čtení antických jmen u n ... Antická jména. Jak je číst a skloňovat | NAMU ... . V transkripci a čtení antických jmen u nás vládne chaos. Tato knížka pečlivě vysvětluje psaní řeckých a latinských jmen, jejich skloňování a jejich výslovnost. Celá recenze 10.03.2006. Eva Stehlíková. iLiteratura ... V transkripci a čtení antických jmen u nás vládne chaos. Tato knížka pečlivě vysvětluje psaní řeckých a latinských jmen, jejich skloňování a jejich výslovnost. Jiřin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY