Tajemná města - České Budějovice

Tajemná města - České Budějovice - Jan Bauer | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemná města - České Budějovice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tajemná města - České Budějovice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Tajemná města - České Budějovice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Město založené králem železným a zlatým Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Vltavy a Malše je opředeno mnoha legendami a tajemstvími. Snad je to dáno i tím, že na jeho půvabném a přesně čtvercovém náměstí naleznete bludný kámen, který má dozajista kouzelnou moc. Ale magie Českých Budějovic a jejich okolí sahá mnohem hlouběji do mnulosti. Ještě dávno před tím než tu nejslavnější Přemyslovec dal zbudovat dominikánský klášter a královské město obehnané pevnými hradbami, přitáhl sem z Podunají slovanský kmen Doudlebů a ještě dříve zde měli své tajemné svtyně Keltové. Budějovická pánev, posetá stříbřitými hladinami rybníků, se může chlubit nejednou zajímavostí a njednou pověstí. Stačí připomenout zámek Hlubokou, pod nímž byl kdysi popraven pyšný Vítkovec Záviš, Zbudovská blata spjatá se statečným rychtářem Kubatou i s tajemnými dávnověkými menhiry, keltské oppidum u Třísova či Žikův rodný dvorec Trocnov. O tom všem a mnohém dalším vypravuje kniha známého autora literatury faktu, který se k jižním Čechám vřele hlásí a který v Českých Budějovicích prožil sedm nejkrásnějších let svého mládí.


...ický plán města České Budějovice na období 2017 - 2027; Strategický plán rozvoje města České Budějovice 2014+ 2008 - 2013; Strategický plán města z roku 2001; Dotační projekty ... České Budějovice, statutární město v okrese České ... ... . Zpět; Národní zdroje; Zdroje EU; Nástěnka IPRM. Zpět; Obecné informace k IPRM; IPRM Levý břeh; IPRM Máj; Tématický IPRM; Nástěnka ... Tajemná města - České Budějovice Autor: Bauer, Jan Nakladatel: Regia EAN: 9788086367323 ISBN: 80-86367-32- Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2003 (1. vydání) Valnou hromadou je Rada města České Budějovice. Společnost se svými 40 zaměstnanci spravuje a obhospodařuje na základě nájemní smlouvy nejen agrární majetek města, al ... Oficiální stránky statutárního města České Budějovice ... . vydání) Valnou hromadou je Rada města České Budějovice. Společnost se svými 40 zaměstnanci spravuje a obhospodařuje na základě nájemní smlouvy nejen agrární majetek města, ale také obslužný majetek, hájenky a bašty, sádky, zemědělské obje...SOUVISEJÍCÍ KNIHY