Cesta k rovnováze: Ekonomická strategie pro ČR

Cesta k rovnováze: Ekonomická strategie pro ČR - Kateřina Havlíčková, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Havlíčková,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta k rovnováze: Ekonomická strategie pro ČR.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta k rovnováze: Ekonomická strategie pro ČR ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Havlíčková,. Číst Cesta k rovnováze: Ekonomická strategie pro ČR Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak podpořit hospodářský růst bez zadlužování? Jak dosáhnout trvale nízké nezaměstnanosti? Jak zabezpečit dlouhodobou stabilitu sociálního a penzijního systému? Jak se postavit k otázce znalostní ekonomiky? Jak racionalizovat veřejnou správu? A jaká má vlastně být optimální role státu v ekonomice? Autoři publikace Cesta k rovnováze tvrdí, že ideální stát by měl především nepřekážet svobodnému rozvoji ekonomiky. Cílem dobré vlády má být odstraňovat všechny deformace hospodářského mechanismu a nezavádět nové. Neznamená to, že by vláda byla bez práce. Naopak, "úklid" nynějších komplikovaných daňových, sociálních a jiných zákonů nebude jednoduchá ani bezpracná záležitost. Jaké prostředky poslouží k odstranění deformací? Cesta k rovnováze se inspiruje osvědčenými ekonomickými modely z nejrůznějších zemí: ze Švýcarska, z Dánska, z Islandu, z Estonska, z Izraele, atd. Autoři jsou přesvědčeni, že nelze jednoduše vzít jeden zahraniční model a jednoduše jej okopírovat v českých reáliích. Česká ekonomika potřebuje vlastní cestu, která bude inspirována osvědčenými zahraničními modely, ale nebude je slepě kopírovat. Cesta k rovnovážné a prosperující ekonomice není samoúčelný experiment k potěše ekonomů, ale nutnost.


... publikace Cesta k rovnováze tvrdí, že ideální stát by měl především nepřekážet svobodnému rozvoji ekonomiky ... Selhání kapitalismu volného trhu a ekonomický úpadek ... ... . Cílem dobré vlády má být odstraňovat všechny deformace hospodářského mechanismu a nezavádět nové. ... Ke knize "Cesta k rovnováze - Ekonomická strategie pro ČR" doporučujeme také: Dramata a frašky ... Autoři publikace Cesta k rovnováze - Ekonomická strategie pro ČR tvrdí, že ideální stát by měl především nepřekážet svobodnému rozvoji ekonomiky. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > E > ... Ekonomická rovnováha | Knihy.ABZ.cz ... . Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > E > Ekonomická rovnováha. Cesta k rovnováze Ekonomická strategie pro Českou republiku Toto je zkrácená verze materiálu, jehož pln...SOUVISEJÍCÍ KNIHY