Hry I.

Hry I. - Luigi Pirandello | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Luigi Pirandello
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hry I..pdf


Chcete si knihu přečíst?Hry I. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luigi Pirandello. Číst Hry I. Online je nyní tak snadné!

POPIS


První svazek výboru z her italského dramatika, prozaika a básníka, nositele Nobelovy ceny za literaturu obsahuje dramatické práce, které ještě do češtiny přeloženy nebyly, i nové překlady již známých děl. Spolu s druhým svazkem, který vyjde v roce 2018, bude představovat doposud nejucelenější výbor dramat jednoho z nejvýznamnějších autorů dvacátého století, oceňovaného za „smělou a duchaplnou renesanci dramatického a scénického umění“. Výbor, který byl připraven ve spolupráci Ústavu romanistiky FFUK a Divadelního ústavu, si klade za cíl představit autorovo rozsáhlé dramatické dílo, čítající takřka padesát her, na reprezentativním vzorku patnácti celovečerních dramat a šesti jednoaktovek. Volba konkrétních titulů tvoří chronologickou linii, sledující tematické i formální proměny Pirandellovy dramatiky. Svazek Luigi Pirandello: Hry I přináší šest celovečerních her a čtyři aktovky z autorovy první divadelní dekády (Sicilské citrony, Džbán, Na odchodu, Koncese, Liola, Čepice s rolničkami, Měj rozum, Giacomino!, Je to tak /když myslíte…/, Slasti cti, Člověk, zvíře a počestnost). Postavy tohoto období ještě „nehledají autora“, stávají se však už protagonisty dramat, ve kterých běžná témata z měšťanských situačních frašek 19. století, jako je manželský trojúhelník, čest, ctnost a morálka, získávají hlubší, existenciální polohy. Klíčovým prizmatem pohledu na lidský život se pro Pirandella od počátku stává konflikt osobní svobody a společenských norem. Publikace získala v červenci roku 2017 prestižní cenu poroty Premino Flaiano v souvislosti se 150. výročím Pirandellova narození.


...nce 1001Hry.cz můžete hrát zdarma hry ... 3 NEJŠÍLENĚJŠÍ HRY NA MOBIL 28 😥 !! - YouTube ... . Najdete zde nejzábavnější hry pro celou rodinu. Například, máme hry pro dívky, jako jsou hry oblékání, hry se zvěří, make up hry a dobrodružné hry.Pro chlapce máme současné závodní hry, akční hry a sportovní hry.Dále máme mnoho puzzle her, jako Bubble Shooter, Mahjong a Sudoku. Hrajte nejlepší Auta hry on-line na 1001Hry. Na této webové stránce největší sbírku her zdarma Auta pro celou rodinu. .io hry online (289): Little Big Snake ... ROBOT HRY - Hrajte Hry Zdarma na lokalite HrajHry ... . .io hry online (289): Little Big Snake.io, Yorg.io, Skribbl.io, Dynast.io, MooMoo.io, Wormax.io. Superhry.cz - více než 17500 prověřených online her zdarma ve více než 200 kategoriích. Nejnav...SOUVISEJÍCÍ KNIHY