Montesquieu a nejkrásnější monarchie

Montesquieu a nejkrásnější monarchie - Hana Dohnálková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Dohnálková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Montesquieu a nejkrásnější monarchie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Montesquieu a nejkrásnější monarchie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Dohnálková. Číst Montesquieu a nejkrásnější monarchie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Montesquieu (1689-1755) patří mezi nejvýznamnější politické myslitele 18. století. Je považován za předchůdce sociologie a zároveň za stoupence modernity a obhájce anglického konstitučního liberalismu. Tato kniha se zabývá postavením Francie v jeho díle. Ve spise O duchu zákonů Montesquieu nazývá Francii „nejkrásnější monarchií světa.“ Přitom je však přesvědčen, že Francie jeho doby nemá daleko k despocii, a tudíž k definitivní ztrátě svobody. Vzorem svobodného zřízení je pro Montesquieua Anglie. Autorčiným cílem je odpovědět na otázku, v čem tkví přednost francouzského zřízení. Jak je možné zamezit přeměně francouzského státu v despocii, není-li řešením převzetí anglického ústavního rámce, který by zajistil svobodu i stabilitu státu? A proč by vlastně Francouzi neměli přejímat od Angličanů hlavní zásady jejich vlády?


...uieu a nejkrásnější monarchie | ... zároveň za stoupence modernity a obhájce anglického konstitučního liberalismu ... Montesquieu, Charles Louis de Secondat, Baron de ... ... . Tato kniha se zabývá postavením Francie v jeho díle. Ve spise O duchu zákonů Montesquieu nazývá Francii „nejkrásnější monarchií světa." Přitom je však přesvědčen, že Francie jeho doby nemá ... Montesquieu's views on Forms of Government is open for The scholarship allows level programm(s) in the field of taught at The deadline of the scholarhip is . The classification of government of Montesquieu is base partly on the number of those who hold political power and partly ... Kniha Montesquieu a nejkrásnější monarchie - Hana ... ... . The classification of government of Montesquieu is base partly on the number of those who hold political power and partly on the manner in which that power is exercised. Montesquieu a nejkrásnější monarchie Autor: Dohnálková, Hana Nakladatel: Filosofia EAN: 9788070072356 ISBN: 80-7007-235- Popis: 1× kniha, brožovaná, 164 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 20...SOUVISEJÍCÍ KNIHY