Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru

Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru - Jarmila Procházková | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jarmila Procházková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru.pdf


Chcete si knihu přečíst?Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jarmila Procházková. Číst Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace se soustřeďuje na sběratelskou činnost hudebního skladatele Leoše Janáčka, jíž se zabýval od 80. let 19. století až do své smrti. Shromažďuje informace o historickém kontextu a výsledcích Janáčkova sběratelství lidového hudebního folkloru a popisuje jeho sběratelskou metodu, přičemž čerpá ze skladatelových zápisníků i korespondence; často se opírá o nově objevené prameny. Jednotlivé sběry jsou rozčleněny podle národopisných regionů. Kniha je vybavena bohatým fotografickým materiálem, nákresy nástrojů, notovými záznamy nápěvků mluvy a mapkami. Jde o I. část třídílné edice, díly II. a III. budou obsahovat vlastní záznamy s komentáři k jednotlivým písním a tancům.


...ovy záznamy hudebního a tanečního folkloru Autor: Procházková, Jarmila Nakladatel: Doplněk EAN: 9788072391943 ISBN: 80-7239-194-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 454 stran, česky Rozměry: 16 × 25 cm Rok vydání: 2006 (1 ... Procházková Jarmila - Knihkupectví Ládví ... . vydání) 79 Kč JANÁČKOVY ZÁZNAMY HUDEBNÍHO A TANEČNÍHO FOLKLORU I. - Jarmila Procházková skladatele Leoše Janáčka, jíž se zabýval od 80. let 19. století až do své smrti. Shromažďuje informace o historickém kontextu a výsledcích Janáčkova sběratelství lidového hudebního folkloru a popisuje jeho sběratelskou metodu, přičemž čerpá ze skladatelových zápisníků i ... Kniha: Ja ... Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru | Knihy ... ... . Shromažďuje informace o historickém kontextu a výsledcích Janáčkova sběratelství lidového hudebního folkloru a popisuje jeho sběratelskou metodu, přičemž čerpá ze skladatelových zápisníků i ... Kniha: Janáčkovy záznamy hudebního a tanečního folkloru Autor: Jarmila Procházková Publikace se soustřeďuje na sběratelskou činnost hudebního skladatele Leoše Janáčka, jíž se zab...SOUVISEJÍCÍ KNIHY