Kronika válečníkova IV. - Excalibur

Kronika válečníkova IV. - Excalibur - Bernard Cornwell | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Bernard Cornwell
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Kronika válečníkova IV. - Excalibur.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kronika válečníkova IV. - Excalibur ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernard Cornwell. Číst Kronika válečníkova IV. - Excalibur Online je nyní tak snadné!

POPIS


V nejtemnějších časech evropské historie, kdy stoupence všech věrouk včetně křesťanství spojovala víra v kouzla a zázraky, odhodlává se nekorunovaný král Artuš k poslední, nejtěžší bitvě proti přesile saských uchvatitelů. Bolest, způsobená zradou jeho životní lásky, královny Guinevery, a celý život, naplněný bojem a péčí o svěřenou zemi, přivádějí posléze Artuše a jeho nejbližší spojence k pochopení nové víry v zemi, v níž pozvolna dohasíná tradice pohanských rituálů druidů. Čestný, přímý a odvážný válečník Derfel, autorem zvolený za vypravěče románu, se stává mnichem, aniž by však v přísném řádu kláštera zpřetrhal své svazky se starobylou kulturou Keltů nebo se ve jménu víry zřekl samostatného myšlení a shovívavého humoru. Ve strhujícím závěru díla vítězí Artuš s pomocí Excaliburu, posvátného meče, obdařeného kouzelnou mocí druidů a nejcennějšího z Merlinových pokladů. Smrtelně zraněn svěřuje Artuš svými posledními slovy Excalibur Derfelovi, aby ho vrhl do vln a spolu s ním pohřbil na mořském dně i starou keltskou víru a legendární období anglické historie.


...ronika válečníkova Díl IV. -- Excalibur - Bernard Cornwell ... Kniha: Kronika válečníkova: Zimní král (Bernard Cornwell ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Předchozí díly, byť jsou vysoce kvalitní, tak mne nepohltily do takové míry, jako ten poslední s názvem "Excalibur", který mě od první řádky doslova přikoval a ještě dlouho po dočtení knihy mě ponechal v jisté agonii a myšlenkách, jak kvalitně tuto sérii o Artušovi pan Cornwell zakončil. Hodnocení 5*. Kronika válečníkova IV. - Excalibur. Přid ... Kronika válečníkova IV - Excalibur (Bernard Cornwell ... ... . Hodnocení 5*. Kronika válečníkova IV. - Excalibur. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY