Milý pane Wilde: Dopisy z let 1954-1965

Milý pane Wilde: Dopisy z let 1954-1965 - Josef Jedlička | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Jedlička
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Milý pane Wilde: Dopisy z let 1954-1965.pdf


Chcete si knihu přečíst?Milý pane Wilde: Dopisy z let 1954-1965 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Jedlička. Číst Milý pane Wilde: Dopisy z let 1954-1965 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prozaik a esejista Josef Jedlička, autor novely Kde život náš je v půli se svou poutí a románu Krev není voda, psal v 50. a na počátku 60. let po dobu více než dvanácti let dopisy svému staršímu příteli Václavu Wildovi. Své dopisy psal – při vší osobní naléhavosti – bezpochyby jako literární texty (propracované eseje), byť v daném případě určené v tu chvíli jen jedinému čtenáři. Jedlička, žijící v té době v Litvínově, do svých dopisů Václavu Wildovi vkládal s nebývalou formulační pečlivostí postřehy o současné době, o kulturním životě (filmech, divadle, rozhlasu), o politice, o dobových mravech, ale zejména o literatuře. Jedličkovy dopisy jsou mimořádným literárním dílem, skutečnou kulturní a společenskou kronikou své doby, plně srovnatelnou s jinými Jedličkovými knihami. Svazek je doprovozen fotografiemi, doslovem Aleny Munkové a jmenným rejstříkem.


...ne Wilde -- Dopisy z let 1954-1965 - Jedlička, Josef ; Autor ve svých listech reflektuje především těžkou dobu padesátých let, zaznamenává i určitou naději v letech šedesátých ... Milý pane Wilde - Josef Jedlička | Knihy Dobrovský ... . V dopisech nepodléhá sebelítosti, naopak hledá východiska, ... Milý pane Wilde. Dopisy z let 1954-1965 - Josef Jedlička . Prozaik a esejista Josef Jedlička psal v 50. a na počátku 60. let po dobu více než dvanácti let dopisy svému staršímu příteli Václavu Wildovi. Jedličkovy dopisy jsou mimořádným literárním dílem, skutečnou kulturní a společenskou kronikou své doby. Své dopisy psal - při vší osobní naléhavosti - bezpo ... Mily pane wilde josef jedlicka | Sleviste.cz ... . Jedličkovy dopisy jsou mimořádným literárním dílem, skutečnou kulturní a společenskou kronikou své doby. Své dopisy psal - při vší osobní naléhavosti - bezpo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY