Teror v mysli boží: Globální vzestup náboženského násilí

Teror v mysli boží: Globální vzestup náboženského násilí - Mark Juergensmeyer | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Mark Juergensmeyer
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Teror v mysli boží: Globální vzestup náboženského násilí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Teror v mysli boží: Globální vzestup náboženského násilí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Juergensmeyer. Číst Teror v mysli boží: Globální vzestup náboženského násilí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Teror v mysli Boží renomovaného amerického sociologa Marka Juergensmeyera vzbudila po svém prvním vydání v roce 2000 celosvětovou pozornost odborníků i širší veřejnosti. Nabízí totiž originální pohled na temnou alianci náboženství a násilí, jenž objasňuje vnitřní logiku náboženského terorismu. Prostřednictvím analýzy současných „kultur násilí“ shromážděných okolo různých náboženských idejí a komunit autor odhaluje symbolickou a pseudomorální strukturu násilných akcí, které si z náboženství vypůjčují spirituální scénáře boje proti Zlu a které posilují sebevědomí zdeptaných společenství. České vydání vychází z poslední, přepracované verze z roku 2003, jež zohledňuje nové události, především útok na Světové obchodní středisko a Pentagon z 11. září 2001. Juergensmeyerova práce je nepostradatelným titulem pro ty čtenáře, kteří se chtějí vážně zabývat fenoménem terorismu, kteří si kladou otázku po vztahu náboženství a politiky, i pro všechny, kdo cítí potřebu lépe se vyznat v současném světě.


...ním roce vydalo brněnské Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK) v rámci své edice Politika a náboženství knihu významného amerického sociologa náboženství prof ... Kna B2b ... . Marka Juergensmeyera Teror v mysli boží: globální vzestup náboženského jednání. Teror v mysli Boží book. Read 50 reviews from the world's largest community for readers. Kniha Teror v mysli Boží renomovaného amerického sociologa Marka... Mark Juergensmeyer. Teror v mysli Boží: globální vzestup náboženského násilí (recenze). Studia theologica, 2007, IX., 3, s. 78-79. ISSN 1212-8570. Get this from a librar ... Teror v mysli Boží - CDK ... ... Mark Juergensmeyer. Teror v mysli Boží: globální vzestup náboženského násilí (recenze). Studia theologica, 2007, IX., 3, s. 78-79. ISSN 1212-8570. Get this from a library! Teror v mysli boží : globální vzestup náboženského násilí. [Mark Juergensmeyer] V le...SOUVISEJÍCÍ KNIHY