Velký lékařský slovník 6. vydání

Velký lékařský slovník 6. vydání - Jan Hugo, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Hugo,
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Velký lékařský slovník 6. vydání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Velký lékařský slovník 6. vydání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Hugo,. Číst Velký lékařský slovník 6. vydání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Šesté, rozšířené a aktualizované vydání klasického výkladového slovníku obsahuje 37 000 hesel ze všech oborů a oblastí medicíny. Na popis orgánů lidského těla a jejich funkcí navazuje několik tisíc hesel věnovaných nemocem a syndromům, a to od běžných, resp. masově se vyskytujících civilizačních nemocí, až po vzácné dědičné choroby. Přehledně jsou popsány časté i méně obvyklé příznaky nemocí, včetně velkého počtu vyšetřovacích metod, a také rizikové faktory, které mohou nemoc vyvolat nebo zkomplikovat její průběh.Přibližně 5000 hesel je věnováno lékům, u kterých jsou uváděny jak názvy účinných látek, tak názvy obchodní, pod nimiž jsou prodávány. Moderní medicína používá stále větší počet zkratek, slovník uvádí přibližně 3500 nejdůležitějších z nich, a to zkratky české, latinské i anglické.Hesla jsou propojena odkazy a obsahují etymologické poznámky, v řadě případů i příklady a ilustrace. Eponymická hesla jsou doplněna stručnými životopisnými údaji.Velký důraz je kladen na srozumitelnost, což umožňuje porozumět jazyku současné medicíny, resp. tuto terminologii ovládnout. Slovník je tak určen nejen lékařům a dalším zdravotníkům, ale každému, kdo má potřebu rozumět tomu, co lékaři říkají a píší.


...niha: Velký lékařský slovník 6. vydání - Jan Hugo; Martin Vokurka ... Velký lékařský slovník, 9. vydání | Odborná literatura a ... ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Velký lékařský slovník 10. vydání Jan Hugo, Martin Vokurka, kol. Nakladatel: Maxdorf 2015 A i když je Velký lékařský slovník určen především odborné zdravot-nické veřejnosti a studentům medicíny a biomedicínských oborů, naší snahou je, aby sloužil ... částečně z něj též vychází, zejména z 6. vydání, obsahuj ... Velký lékařský slovník - Vyhledávání na Heureka.cz ... ... částečně z něj též vychází, zejména z 6. vydání, obsahujícího 11 000 hesel (Maxdorf 2000). Velký lékařský slovník , 1001 stran, vazba vázaná V8, vydání 5. , autor : Vokurka Martin , kniha ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY