Ideální město v divočině

Ideální město v divočině - Markéta Křížová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Markéta Křížová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ideální město v divočině.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ideální město v divočině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Markéta Křížová. Číst Ideální město v divočině Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jezuitské misie v pouštích a horách severního Mexika a misijní osady Moravské církve, pokračovatelky Jednoty bratrské v Pensylvánii a v Ohiu – mohou mít něco společného? Markéta Křížová, specialistka na indiánské kultury a na koloniální dějiny Ameriky, dokazuje, že velmi mnoho. Do Ameriky si obě církevní komunity, ideologicky jinak tak protikladné, přinášely své představy o ideálním společenství, jež bude možné uskutečnit v nezkažené divočině. Oba projekty byly ovšem příliš ideální, aby mohly úspěšně skončit. Na pozadí byly ovšem příliš ideální, aby mohly úspěšně skončit. Na pozadí napínavé historie tohoto neúspěchu se však čtenář dozví mnohé o jezuitech a ochranovských (moravských) bratrech, o jejich působení mezi "pohanskými" národy, o životě Indiánů v Americe 18. století, o společenských utopiích raného novověku, o nadějích a rozčarování.


...í město v divočině Autor: Křížová, Markéta Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788071068778 ISBN: 978-80-7106-877-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 264 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2007 (1 ... K pramenu řeky Odry - Česká divočina | V každém ... ... . vydání) Hledáte Ideální město v divočině od Markéta Křížová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Ideální město v divočině ... jež bude možné uskutečnit v nezkažené divočině. Oba projekty byly ovšem příliš ideální, aby mohly úspěšně skončit. Na pozadí napínavé historie tohoto neúspěchu se však čtenář dozví mnohé o jezuitech a o ... Ideální město v divočině (Markéta Křížová) | Detail knihy ... ... ... jež bude možné uskutečnit v nezkažené divočině. Oba projekty byly ovšem příliš ideální, aby mohly úspěšně skončit. Na pozadí napínavé historie tohoto neúspěchu se však čtenář dozví mnohé o jezuitech a ochranovských (moravských) bratrech, o jejich působení mezi „pohanskými ... Kniha: Ideál...SOUVISEJÍCÍ KNIHY