Chybění

Chybění - Vít Havránek, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Vít Havránek,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chybění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chybění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vít Havránek,. Číst Chybění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Chybění je autorská kniha současného "česko-slovenského" umělce Jána Mančušky. Rozdělená do dvou částí: první - textová - část vznikala ve spolupráci s teoretikem Vítem Havránkem. V několika kapitolách definuje základní pojmy a principy autorova myšlení. Je jakýmsi úvodem a manifestem zároveň. Druhá část knihy mapuje Mančuškovu tvorbu z období několika posledních let prostřednictvím řady fotografií, instalací, náčrtků, textů a detailních popisků. Realizace Jána Mančušky mají povahu specifických kontextuálních výzkumů. Umělec se v nich zabývá zejména procesy a mechanizmy percepce a interpretace. Prostřednictvím trojrozměrných objektů, instalací, performance, videa a filmu vytváří autentické myšlenkové modely a mapy univerzální každodennosti. Pracuje často s textem (jazykem), který se osamostatňuje jako objekt a znak; zkoumá různé možnosti jeho čtení a způsoby vyjádření obsahu. Jednotlivé roviny a druhy zobrazení neodděluje, ba naopak, soustřeďuje se na jejich přesahy a prolínání; fascinuje ho pluralita a simultaneita, nelineárnost a fragmentárnost řízená také principem Chybění.Získala třetí cenu v soutěži nejkrásnější česká kniha roku 2007.


...ní je redukce a redukce je zpětný chod ... Z80-z99 Osoby S Potenciálně Ohroženým Zdravím Ve Vztahu K ... ... . Od složitosti ke zjednodušení. Jak jednoduché může být to složité, co máme v sobě, nebo nás obklopuje všude kolem? chybění; fráze a idiomy . chybělo (jen) málo, a(by) poznámky . Internetová jazyková příručka [online]. Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky, [cit. 2014-08-06]. Heslo chybět. FPnotebook.com is a rapid access, point-of-care medical reference for primary care and emergency clinicians. Started in 1995, this collection now co ... chybí: pravidla českého pravopisu ... . Started in 1995, this collection now contains 6769 interlinked topic pages divided into a tree of 31 specialty books and 732 chapters. chybění translation in Czech-English dictionary. en The use of pneumococcal conjugate vaccine does not replace the use of #-valent pneumococcal polysaccharide vaccines in children # months of age with conditions (such as...SOUVISEJÍCÍ KNIHY