Pod maskou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce

Pod maskou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce - Nancy MacLeanová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Nancy MacLeanová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod maskou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pod maskou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Nancy MacLeanová. Číst Pod maskou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Seriózní historická studie americké autorky vychází ze zachovaných autentických záznamů místní skupiny Ku-klux-klanu v typickém průměrném americkém městečku ve státě Georgie. Na rozdíl od většiny podobných záznamů, které byly zničeny nebo ukryty, ve městě Athens se zachovaly seznamy členů, zápisy schůzí, propagační texty a korespondence a staly se součástí archivu. Na těchto materiálech autorka ukazuje zdroje, usilování a cíle celého hnutí a mikrosvět lidí, kteří se ve jménu domněle ušlechtilých idejí a tradic dopouštějí krutosti a bezpráví. Často se jedná o významné a úctyhodné členy místních komunit. Takzvaný druhý Ku-klux-klan byl založen v roce 1915 a jeho neblahá činnost vrcholila ve dvacátých letech dvacátého století. Dílo je zároveň i hlubší analýzou historických a společenských příčin vzniku a šíření rasistických a xenofobních idejí mezi obyvateli Spojených států. Všímá si i propojení s ženskou otázkou a politickými postoji.Této práci byla v roce 1995 Organizací amerických historiků udělena Cena Jamese A. Rawleyho.


...ou ušlechtilosti: Ku-klux-klan po první světové válce Nancy MacLeanová Nakladatel: BB art 2007 Pod maskou ušlechtilosti Ku-klux-klan po první světové válce historie ku-klux klan ... 9 :: Maturitní otázky z českého jazyka ... . Nancy MacLean. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Nancy MacLeanová ; přeložila Marie Jungmannová . Přidat do poličky . nakladatel ... Ku-klux-klan byl znovu oprášen v roce 1916 a činnost rozvinul po první světové válce. Válka znamenala mnoho změn v myšlení a psychologii černochů. Černoši odcházeli za prací do větších měst, stávali se vojáky. Po konci války už nebyli ochotni dál snáš ... Pod maskou ušlechtilosti - MacLean Nancy - Knihkupectví Ládví ... . Válka znamenala mnoho změn v myšlení a psychologii černochů. Černoši odcházeli za prací do větších měst, stávali se vojáky. Po konci války už nebyli ochotni dál snášet dřívější pořádky. -Pod maskou ušlechtilosti - Ku-klux-klan po první světové válce / Nancy MacLeanová-Historická studie americké autorky vycház...SOUVISEJÍCÍ KNIHY