Zoologie obratlovců

Zoologie obratlovců - Jiří Gaisler, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Gaisler,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zoologie obratlovců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zoologie obratlovců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Gaisler,. Číst Zoologie obratlovců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Od prvního (1983) i druhého (2007) vydání této komplexní zoologické učebnice se výrazně změnily názory na systematiku a fylogenezi, ale i na ekologii a chování obratlovců. Objevily se nové obory, jako vývojová genetika nebo molekulární fylogenetika. Třetí vydání vychází z původních textů, ale předkládané informace jsou přizpůsobovány novým poznatkům a názorům. Byla přijata fylogenetická koncepce považující bezlebečné kopinatce za bazální skupinu strunatců. Významně jsou přepracovány části věnované fylogenezi paryb, paprskoploutvých ryb, plazů a ptáků. U těchto taxonů byly v poslední době získány nové znalosti vycházející především z podrobných molekulárních analýz. U každé velké skupiny obratlovců je doplněna krátká kapitola s poznatky o genomu a jeho evoluci. Na všech taxonomických úrovních jsou opraveny údaje o počtech známých druhů a jejich případném stupni ohrožení. Řada dalších drobných úprav přispívá k aktualizaci prezentovaných poznatků.


...logie bezobratlých, (2) Entomologie, (3) Zoologie obratlovců, (4) Etologie a ekologie, (5) Evoluční biologie živočichů ... Ústav botaniky a zoologie ... . Podrobnosti o jednotlivých zaměřeních a studijních plánech najdete v Karolince a na stránkách oddělení (více Věda a výzkum). Zoologie obratlovců Autor: Gaisler, Jiří a Zima, Jan Nakladatel: Academia EAN: 9788020027023 ISBN: 978-80-200-2702-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 696 stran, česky Rozměry: 17,7 × 24,5 cm Rok vydání: 2018 (3. přepracované vydání) Zoologie obratlovců kniha od: Jiří Gaisler, Jan Zima. 96 % 32 hodnocení ... Zoologie obratlovc ... Kniha: Zoologie obratlovců (Jiří Gaisler a Jan Zima ... ... . přepracované vydání) Zoologie obratlovců kniha od: Jiří Gaisler, Jan Zima. 96 % 32 hodnocení ... Zoologie obratlovců (Ivan Horáček, Jan Zima) Základní přednáška bakalářského studia poskytující podrobný přehled problematiky vertebrátní zoologie. prehled presenta.ci v pdf: ZDE Středoškolské minimum (text) - ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY