Karel Schwarzenberg - životopis

Karel Schwarzenberg - životopis - Barbara Tóthová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Barbara Tóthová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Karel Schwarzenberg - životopis.pdf


Chcete si knihu přečíst?Karel Schwarzenberg - životopis ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Barbara Tóthová. Číst Karel Schwarzenberg - životopis Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha rakouské novinářky a spisovatelky Barbary Tóthové (* 1975) přibližuje čtenářům životní cestu Karla Schwarzenberga (* 1937). V citlivě vykresleném portrétu sledujeme prvních jedenáct let jeho života v Čechách, dramatický odchod do exilu v Rakousku roku 1948, první krůčky v politice, nevšední rodinný život, působení v Mezinárodním helsinském výboru i politické angažmá po boku Václava Havla v 90. letech. Kniha zachycuje více než jen život Karla Schwarzenberga. Autorka, vystudovaná historička, shromáždila mnoho historického materiálů o životě rodu Schwarzenbergů po dobu několika staletí, zachytila nezaměnitelné rodové tradice a hodnoty. Velkou pozornost věnuje schwarzenberskému hospodaření, vazbám rodu na Čechy, Rakousko, Německo i Švýcarsko. Pro českého čtenáře jsou cenné zejména dlouhé pasáže věnované rakouské vnitřní a zahraniční politice i kultuře od 50. let do konce let 80., ve kterých se s takto detailním pohledem zevnitř setkává u nás vůbec poprvé. Kniha je doplněna rozsáhlou fotografickou přílohou, soupisem použité literatury a zasvěceným doslovem Martina C. Putny.


...í 2011 se Karel Schwarzenberg s podporou své strany TOP 09 rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky v historicky první přímé volbě konané roku 2013 ... STOP 09 - Miroslav Kalousek; Karel Schwarzenberg ... ... . V druhém kole však neuspěl. V květnu 2012 pak zakládá Karlovoforum - platforumu sdružujíící jeho podporovatele v prezidentské volbě. Karel Schwarzenberg (* 10. prosince 1937 Praha), dle rodové tradice Karel VII. ze Schwarzenbergu, v německojazyčném prostředí také Karl Fürst zu Schwarzenberg, celým jménem Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu (německy Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg), je český ... Karel Schwarzenberg - Životopis, Osobnosti, Wikipedie 2020, Datum narození, Horoskop osobnosti, filmografie ČSFD.cz, filmy ČSFD.cz. Karel Schwarzenberg (Karl ... Karel Schwarzenberg | Celebwiki.cz ... ... Karel Schwarzenberg - Životopis, Osobnosti, Wikipedie 2020, Datum narození, Horoskop osobnosti, filmografie ČSFD.cz, filmy ČSFD.cz. Karel Schwarzenberg (Karl zu ... ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY