Rok 1968 v Československu

Rok 1968 v Československu - František Emmert | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rok 1968 v Československu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rok 1968 v Československu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Rok 1968 v Československu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Unikátní publikace přehledně a uceleně mapující vývoj reformního procesu v období pražského jara, průběh srpnové sovětské okupace i začátek normalizace v Československu v roce 1968. Významné historické téma, které svými důsledky přesahuje až do současnosti, zpracovává vyváženě, srozumitelně, čtivým jazykem a poutavým stylem, navzdory obsáhlé faktografii. Texty jednotlivých, logicky strukturovaných tematických kapitol jsou doplňovány tabulkami, poznámkami, zajímavostmi, krátkými biografiemi hlavních aktérů, výstižnými citacemi i kvalitními fotografiemi, které čtenáři jedinečně a téměř plasticky přibližují tehdejší pohnutou atmosféru velkých nadějí, vzdoru i zklamání. Součástí publikace jsou také přepisy klíčových historických dokumentů. Kniha je určena všem zájemcům o rok 1968, pamětníkům i mladé generaci. Její vydání jistě ocení také školy a vzdělávací instituce.


... V ČESKOSLOVENSKU SOCIALIZMUS S ĽUDSKOU TVÁROU Rok 1968 sa zapísal do dejín Česko-slovenska pokusom o nastolenie socializmu s ľudskou tvárou, čo znamenalo snahu o „poľudštenie" totalitného komunistického režimu ... 20.-21. august 1968 - Okupácia Československa - Ústav ... ... . Táto politika bola neprijateľná pre Sovietsky zväz, ktorý demokratizá- Jako pražské jaro (slovensky: pražská jar) je označováno období politického uvolnění v Československu v roce 1968.Toto období začalo v roce 1967 na prosincovém plenárním zasedání ústředního výboru strany, 5. ledna 1968 se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Československa stal Alexander Dubček, a p ... rok 1968: TOTALITA ... .Toto období začalo v roce 1967 na prosincovém plenárním zasedání ústředního výboru strany, 5. ledna 1968 se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Československa stal Alexander Dubček, a pokračovalo do noci z 20. na 21. srpna téhož ... Sovětská armáda v Československu 1968-1991. Chronologický přehled. Praha: Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, 1996. 231 s. PECKA, Jindřich. Od...SOUVISEJÍCÍ KNIHY