Rukopisy od Mrtvého moře

Rukopisy od Mrtvého moře - J. Segert | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
J. Segert
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rukopisy od Mrtvého moře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rukopisy od Mrtvého moře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor J. Segert. Číst Rukopisy od Mrtvého moře Online je nyní tak snadné!

POPIS


První české vydání reprezentativního výboru ze svitků od Mrtvého moře. Tato edice tzv. kumránských rukopisů obsahuje 2000 let staré texty židovského společenství, které byly nalezeny ve čtyřicátých letech minulého století v jeskyních u Mrtvého moře. Českému čtenáři se tak poprvé dostává do rukou překlad těchto textů, jež umožňují vhled do judaismu v období do pádu Druhého jeruzalémského chrámu (70 n. l.), tj. do doby, která měla rozhodující vliv pro vznik křesťanství. Kniha obsahuje dva rozsáhlé úvody S. Segerta a J. Duška a desítky originálních kumránských textů s jejich překlady do českého jazyka. K nejdůležitějším textům patří nepochybně ty, jež se přímo týkají kumránského způsobu života, jako např. Řád Jednoty, Řád sboru, Damašský spis, Válečný řád, ale např. i záhadný Měděný svitek. Výběr zahrnuje řády, nařízení, výklady a parafráze biblických knih, poetické a liturgické texty a další literaturu.


...d Mrtvého moře (někdy Kumránské svitky) jsou nálezy starověkých svitků a jejich zlomků nalezených poblíž Mrtvého moře, zejména v Kumránu ... Rukopisy od Mrtvého moře - John Marco Allegro | Databáze knih ... .Svitky obsahují biblické a další náboženské texty. Okolnosti nálezu nejsou příliš jasné. Svitky byly objeveny roku 1947 (někdy se uvádí rok 1946) třemi beduíny - pašeráky, kteří chtěli svůj nález dobře ... První české vydání reprezentativního výboru ze svitků od Mrtvého moře. Tato edice tzv. kumránských rukopisů obsahuje 2000 let staré texty židovského společenství, které byly nalezeny ve čtyřicátých letech minu ... Ježíš Kristus | Svitky od Mrtvého moře ... . Tato edice tzv. kumránských rukopisů obsahuje 2000 let staré texty židovského společenství, které byly nalezeny ve čtyřicátých letech minulého století v jeskyních u Mrtvého moře. Rukopisy nalezené na různých místech nedaleko od Mrtvého moře se již od svého nálezu před více než půlstoletím právem považují za velmi významný objev. Věnovala se jim a stále se věnuj...SOUVISEJÍCÍ KNIHY