Zmařené dětství

Zmařené dětství - Yehuda Nir | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Yehuda Nir
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Zmařené dětství.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zmařené dětství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Yehuda Nir. Číst Zmařené dětství Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato přesvědčivá monografie zavádí čtenáře do období druhé světové války. Do nacisty okupovaného Polska. Doba a události jsou předávány očima a vnímánímžidovského chlapce, devítiletého Yehudy. Je svědkem ponížení jeho otce, který je zahnán na nákladní auto a poté ho už nikdy nespatří. On, jeho matka a sestraprchají do Varšavy a pod nosem fašistické mašinérie, horlivě podporované některými Poláky, přežívají, vydávajíc se za katolíky. Dnes a denně však stojí předfaktem, že jejich původ může být odhalen a oni budou okamžitě popravení, nebo deportováni do koncentračního tábora. Dílo je střízlivou připomínkou osobnídaně za vyhlazování židů za druhé světové války. Kniha je mučivý portrét trpkých ztrát a zmařeného dětství. Toto přeložené vydání obsahuje předtímnepublikovaný obsah z původního textu.


... dětství Autor: Nir, Yehuda Nakladatel: Millennium Publishing EAN: 9788086201467 ISBN: 978-80-86201-46-7 Originál: The Lost Childhood: The Complete Memoir Překlad: Čižmárová, Libuše Popis: 1× kniha, vázaná, 240 stran, česky Rozměry: 15,5 × 21,7 cm Rok vydání: 2008 Kniha Zmařené dětství Přidat komentář ... Beth Behrs | ČSFD.cz ... . cori. 30.04.2017. Vyprávění devítiletého chlapce začíná v září 1939, kdy se svými rodiči a 16- ti letou sestrou Lalou prchají ze Lvova před Rusy, kteří napadli východní Polsko a připojili ho k Ukrajině. ... Kniha: Zmařené dětství - Yehuda Nir. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze ... Alexander Maximilian Rychlik Holmes - Posts | Facebook ... . ... Kniha: Zmařené dětství - Yehuda Nir. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY