René Girard.: Uvedení do díla

René Girard.: Uvedení do díla - Michael Kirwan | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Michael Kirwan
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
René Girard.: Uvedení do díla.pdf


Chcete si knihu přečíst?René Girard.: Uvedení do díla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michael Kirwan. Číst René Girard.: Uvedení do díla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha seznamuje ze základními myšlenkami francouzského historika, kulturního antropologa a literárního kritika Reného Girarda, které se týkají zejména vztahu náboženství a násilí. Girard je autorem tzv. mimetické teorie, která v souvislosti s náboženskými fenomény analyzuje vznik lidských kulturních potřeb a příčiny mezilidských konfliktů. Velký vliv si získal Girardův popis mechanismu „obětního beránka“, jímž lidé nevědomě čelí společenským a kulturním krizím. Kirwan podává srozumitelný výklad leckdy obtížně formulovaných Girardových myšlenek a teorií, nabízí čtenáři nevšední pohled na podstatu náboženství a umožňuje nové porozumění křesťanství.


...ura. Michael Kirwan: René Girard : uvedení do díla, (Discovering Girard), překlad Jiří Kučera, Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2008, 156 stran, ISBN 978-80-7325-142- Externí odkazy ... 2015 - Wikipedie ... . Obrázky, zvuky či videa k tématu René Girard ve Wikimedia Commons; Osoba René Girard ve Wikicitátech; recenze knihy Michael Kirwan: René Girard : uvedení do díla Kirwan, Michael: René Girard. Uvedení do díla Myšlenky Reného Girarda dráždí podle autora jeho monografie jezuity Michaela Kirwana akademické specialisty z oborů antropologie, psychologie, literární vědy i teologie, proto ... René Girard.: Uvedení do díla - KOSMAS.cz ... . Uvedení do díla Myšlenky Reného Girarda dráždí podle autora jeho monografie jezuity Michaela Kirwana akademické specialisty z oborů antropologie, psychologie, literární vědy i teologie, protože do všech těchto oblastí jeho koncepty zasahují. Michael Kirwan: René Girard : uvedení do díla, z angl. orig. Discovering Girard přel.Jiří Kučera, Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2008, 156 stran. Myšlenky Reného Girarda dráždí podle autora jeho monogra...SOUVISEJÍCÍ KNIHY