Řád johanitů ve středověku

Řád johanitů ve středověku - Berthold Waldstein-Warterberg | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Berthold Waldstein-Warterberg
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Řád johanitů ve středověku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Řád johanitů ve středověku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Berthold Waldstein-Warterberg. Číst Řád johanitů ve středověku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor na základě rozsáhlého studia vydaných pramenů, archivních materiálů i odborné literatury líčí život středověkého řeholního společenství, které vzniklo v Jeruzalémě v období krátce po první křížové výpravě a které společně s templáři představovalo hlavní vojenskou sílu křesťanských státečků ve Svaté zemi. Rovněž pozdější řádový stát johanitů na Rhodu a posléze i na Maltě se stal významným činitelem evropských dějin. Dílo je barvitou freskou, popisující řádovou činnost s neobyčejnou důkladností; věnuje se vojenským aktivitám ve Svaté zemi i ve rhodských vodách, popisuje řádové hrady i komendy, přibližuje špitální činnost, školství i ekonomiku řádu i kariéry jeho významných členů. Věnuje se organizaci řádu i např. tomu, jak se členové bratrstva stravovali a jak byli pohřbíváni. Jde o dějiny všedního dne či každodennosti, které jsou jedním z výrazných proudů současného dějepisectví; svou čtivostí jistě zaujmou široké vrstvy čtenářů.


...maltézských rytířů (neboli běžně Maltézský řád) je jedním z velkých mezinárodních rytířských duchovních řádů, který vznikl v 11 ... Opevnění města Rhodu z přelomu středověku a novověku ... . století na území křesťanského Jeruzalémského království ve Svaté zemi jako Řád rytířů špitálu svatého Jana v Jeruzalémě (latinsky Ordo Fratrum Hospitalis Sancti Ioannis Hierosolymitani) neboli Řád johanitů či ... Řád johanitů ve středověku kniha od: Berthold Waldstein-Wartenberg. 80 % 3 hodnocení ... Řád se řídil pravidly sv. Augustina. Řád tvoří tři složky členů - mnišští bratři působili ve špitálech a jej ... Řád Johanitů ve středověku / Najlacnejšie knihy ... . 80 % 3 hodnocení ... Řád se řídil pravidly sv. Augustina. Řád tvoří tři složky členů - mnišští bratři působili ve špitálech a jejich nejvyšším představeným byl převor. Profesní rytíři bojovali proti nevěřícím a z jejich řad byli voleni komtuři, velkopřevoři a velmistr (od roku 1267). Kupte knihu Řád Johanitů ve středověku (Berthold Waldstein-War...SOUVISEJÍCÍ KNIHY