Před úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích

Před úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích - František Koukolík | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Koukolík
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Před úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích.pdf


Chcete si knihu přečíst?Před úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Koukolík. Číst Před úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhé vydání zahrnuje deset esejí o vývoji lidského mozku před narozením, v kojeneckém, batolecím, předškolním a školním věku včetně dospívání. Snažil jsem se v nich uchovat čtyři základní směry poznání z vydání prvního: hluboké zakořenění duševních funkcí našeho druhu v evoluční minulosti sahající do hloubky desítek milionů let; skutečnost, že děti ještě před narozením a počínaje prvními okamžiky po něm „vědí“, aniž by si to uvědomovaly a byly s to přímo sdělit, podstatně víc, než si donedávna uměl kdokoli představit; vývoj niterného života vlivem zevního prostředí, zejména vztahem nejmenších dětí a maminek, jemuž se říká vazba;skupinu objevů dokazujících vzájemný vztah empatie, mentalizace a sebeuvědomování, kořenů lidství. Nové poznatky jsem se pokusil sloučit se staršími, překonané vyřadit. Všechny kapitoly jsou informačně prohloubené, zvláštní prostor je věnován inteligenci, vývoji jáství a vývoji vztahu mezi jedincem a skupinou.


...úsvitem, po ránu: Eseje o dětech a rodičích ... Pred usvitem — české-ruský slovník ... . František Koukolík ... Před úsvitem, po ránu Autor: Koukolík, František Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024614960 ISBN: 978-80-246-1496- Popis: 1× kniha, brožovaná, 220 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm ... Get this from a library! Před úsvitem, po ránu : eseje o dětech a rodičích. [Frantisek Koukolík; Petr Zvolský; Lenka Sčerbaničová; Jan Serých] -- Publikace vycházející z nejmodernejších vedeckých poznatku vypráví v sedmi kapitolách o vývoji detského mozku pred narozením a behem prvního roku života. Málokdo si uvedomuje, proc a ... Před úsvit ... KOUKOLÍK, František : Před úsvitem, po ránu ... . Málokdo si uvedomuje, proc a ... Před úsvitem, po ránu /2.vydání/ František Koukolík. ... Tak tato knížka byla pro mě jasná volba: za prvé mám ráda knížky pana Koukolíka; za druhé mám ráda knihy o dětech, ideálně j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY