Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích

Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích - Josef Förster | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Förster
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích.pdf


Chcete si knihu přečíst?Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Förster. Číst Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích Online je nyní tak snadné!

POPIS


V přehledové historické studii se autor pokouší zmapovat české a slovenské psychologické bádání v oblasti psychologického myšlení o osobnosti v širokém časovém rozpětí a kulturněhistorickém kontextu. Jedná se o původní práci na základě interpretace primární literatury v „předfilosofickém“ starším období a výsledků novodobého bádání v této základní psychologické disciplíně; studie se tak snaží vyplnit mezeru v historiografii české a slovenské psychologie. Třebaže jde především o reflexi cizích výzkumů v této oblasti, i naše psychologická tradice představuje nemalý přínos, který je ve studii akcentován (zvláště brněnské školy celostní a tvarové psychologie, jmenovitě F. Kratiny aj.). Hodnotu práce nesporně umocňuje uvedení tématu psychologie osobnosti do širších filosofických a dalších souvislostí, ale stejně tak i zařazení názorných tabulek či výběr ukázek starších textů.


... dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích Autor: Förster, Josef Nakladatel: Academia EAN: 9788020015433 ISBN: 978-80-200-1543-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 248 stran, česky Rozměry: 14 × 21 cm Rok vydání: 2008 (1 ... Osmičky v našich dejinách - Čaplovič Miloslav, Čaplovič ... ... . vydání) Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích. Josef Förster. V přehledové historické studii se autor pokouší zmapovat české a slovenské psychologické bádání v oblasti psychologického myšlení o osobnosti v širokém časovém rozpětí a kulturněhistorickém kontextu. Psychologie, pedagogika > Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích NEŽ SI PŘIJDETE ZBOŽÍ NEZÁVAZNĚ PROHLÉDNOUT NEBO ZAKOUPIT, JE NUTNÉ NÁM NEJPRVE NAPSAT MAIL NEBO VYPLNIT OBJEDNÁVKU A POČKAT NA N ... Dějiny psychologie - Slovensko | Knihy.ABZ.cz ... . Psychologie, pedagogika > Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v našich zemích NEŽ SI PŘIJDETE ZBOŽÍ NEZÁVAZNĚ PROHLÉDNOUT NEBO ZAKOUPIT, JE NUTNÉ NÁM NEJPRVE NAPSAT MAIL NEBO VYPLNIT OBJEDNÁVKU A POČKAT NA NAŠI ODPOVĚĎ. Přehled dějin reflexe psychologie osobnosti v naš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY