České ženy známé i neznámé

České ženy známé i neznámé - Eva Uhrová | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Eva Uhrová
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
České ženy známé i neznámé.pdf


Chcete si knihu přečíst?České ženy známé i neznámé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Eva Uhrová. Číst České ženy známé i neznámé Online je nyní tak snadné!

POPIS


Každá z dvanácti českých žen prožila svůj osobní příběh a zároveň konala skutky, jimiž ovlivnila veřejný život převážně v první polovině 20. století. Všechny spojuje buď literatura, činnost v politice, v sociálních či ženských spolcích, prvenství v oboru, anebo všechna hlediska dohromady. Některá jména vystupují v knize vůbec poprvé. Obrazový a dokumentační materiál. Dozvíte se o první české kandidátce na poslankyni, první české žurnalistce, o třech prvorepublikových poslankyních, o známých spisovatelkách z jiného úhlu, přečtete si o založení prvního dívčího gymnázia na Moravě, vybudování Ženského klubu v Praze či o podstatné úloze znamenitých žen v humanitárních spolcích. Setkáte se s Annou Chlebounovou, senátorkou, Olgou Fastrovou, novinářkou, Miloslavou Hrdličkovou-Šrámkovou, zakladatelkou Ženského klubu českého, Karlou Máchovou, učitelkou a redaktorkou, Magdalenou Dobromilou Rettigovou a jejím manželem, Olgou Stránskou-Absolonovou, sociální pracovnicí, Karolinou Světlou, zakladatelkou Ženského výrobního spolku, Růženou Svobodovou, aktivistkou Českého srdce, Marii Tumlířovou, první českou doktorkou technických věd a poslankyní, Marií Záhořovou-Němcovou, učitelkou a ministerským radou, Zdeňkou Wiedermannovou-Motyčkovou, učitelkou a Františkou Zeminovou, poslankyní.


... ženy známé i neznámé Eva Uhrová Nakladatel: Mediasys, s ... Mediasys - knihy | Databáze knih ... . r. o. 2008 České ženy známé i neznámé ... Obrazový a dokumentační materiál. Dozvíte se o první české kandidátce na poslankyni, první české žurnalistce, o třech prvorepublikových poslankyních, o známých spisovatelkách z jiného úhlu, přečtete si o založení prvního dívčího gymnázia na Moravě, vybudování Ženského ... Jsou vlivné, jsou úspěšné, mají neuvěřitelné živ ... Kniha: České ženy známé i neznámé - Eva Uhrová | Knihy.ABZ.cz ... ... Jsou vlivné, jsou úspěšné, mají neuvěřitelné životní příběhy - a přesto neplní stránky magazínů. Seznámit se s nimi ale rozhodně stojí za to. Tohle je osm českých superžen, jejichž jména si musíte zapamatovat. A zvláště proto, že dneska je MDŽ. Ano, ten zneužitý svátek, který nikdo nechce slavit; právě kvůli těmto Češkám by se to mělo změnit. České ženy známé i nezn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY