Liturgický slovník

Liturgický slovník - Rupert Berger | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Rupert Berger
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Liturgický slovník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Liturgický slovník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rupert Berger. Číst Liturgický slovník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čtyřicet pět roků od uveřejnění konstituce Druhého vatikánského koncilu o posvátné liturgii „Sacrosanctum concilium“ si stále připomínáme, že liturgie je vrcholem a zároveň zdrojem veškerého života a činnosti církve. Po celou tu dobu usilují architekti a jiní umělci o to, aby nové bohoslužebné prostory byly opravdovým znamením doby pro věřící i nevěřící. Pro hlubší pochopení křesťanské liturgie nám však až dosud chyběl přehledný liturgický lexikon. Tuto mezeru zaplňuje dílo současného významného teologa Ruperta Bergera. Od vysvětlení původu jednotlivých pojmů postupují hesla k historickému vývoji, dnešnímu tvaru, uspořádání a zasazení do souvislostí celku. Velkou předností Bergerova slovníku je trvalý důraz na pastorační aspekty – po staletích důrazu na juridické chápání obřadních předpisů tak jde o zásadní změnu přístupu. Slovník poslouží jako základní orientace studentům teologie, jako průvodce liturgickými útvary, ději i znameními, všem pastoračním pracovníkům i všem věřícím, toužícím po hlubším porozumění liturgii, zprostředkuje detailní informace historikům umění, architektům i výtvarným umělcům, a bude prospěšný všem zájemcům o křesťanskou bohoslužbu.


...lovník po stránkách; přidat slovo a význam; zeptejte se, poraďte; o slovníku a diskuze; kontaktní formulář; pro webmastery; Váš účet ... Mixtura, aneb varhanický magazín - mixtura.varhany.org ... . Přihlásit se; Registrace; Zapomenuté heslo; Přihlásit se 'liturgický' přeloženo ve vícejazyčném online slovníku. Překlady z češtiny do angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, italštiny, ruštiny, slovenštiny a naopak. liturgický překlad z češtiny do angličtiny - Seznam Slovník. Vyhledej ... Slovník pojmů . V liturgické praxi se ustálila řada označení (převážně z latiny), která se jen obtížně přiřazují k ... Liturgický slovník - Rupert Berger | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Vyhledej ... Slovník pojmů . V liturgické praxi se ustálila řada označení (převážně z latiny), která se jen obtížně přiřazují ke konkrétním věcem. ... pluviál - liturgický plášť původně k procesím a později k obřadům pomocný biskup - asistent diecézního biskupa s titulem historického biskupství ... Liturgický slovník Rupert Be...SOUVISEJÍCÍ KNIHY