Americká žena a jiné povídky

Americká žena a jiné povídky - Jiří Klobouk | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Klobouk
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Americká žena a jiné povídky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Americká žena a jiné povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Klobouk. Číst Americká žena a jiné povídky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvanáct tematicky různorodých povídek spojuje styl prolínající rovinureality a imaginace a často až surreálná představivost, pohybující se na hranici snu a skutečnosti. Sen, a konkrétně trýznivé sny emigrantů jsou tak výchozím bodem uměleckého vyjádření zážitků a reflexí autorů, pro něž se rok 1968, a zvláště vpád vojsk Varšavské smlouvy, stal traumatem, s nímž se vyrovnávali v metaforické podobě. Emigrace je zde zpodobňována jako niterná skutečnost a zkušenost. Všechny povídky vynikají propracovanou formální stránkou, depresivní imaginativností a až expresivní úsporností a čistotou výrazu. Často připomínají scénář, ve kterém jsou podrobně rozepsány všechny záběry, i s označením ústředního bodu, na který je zaostřena kamera.Ambivalentnost pojmu domova, který zde nefunguje pouze jako symbol štěstí, přispívá k budování pochmurné a hutné atmosféry, prostoupené pocity strachu, nicoty a odcizení. Dům a domov se tak v Kloboukových povídkách stávají místem, které odpuzuje a v němž na člověka mohou čekat nebezpečné pasti.


...ká žena a jiné povídky Cena s DPH: 268 Kč , e-kniha: 134 Kč Dvanáct tematicky různorodých povídek spojuje styl prolínající rovinu reality a imaginace a často až surreálná představivost, pohybující se na hranici snu a skutečnosti ... Soutěž o knihu Conan: Meč s fénixem a jiné povídky ... . > Americká žena a jiné povídky-21% sleva. Kniha: Americká žena a jiné povídky Autor: Jiří Klobouk. Dusno, Učitel Hudby, Zpráva uprchlíka, Ruská trojka, Návrat domů, Vlci v zimě,.. Titul doručujeme za 3 pracovní dny. Vaše cena s DPH ... Americká žena a jiné povídky Autor: Klobouk, Jiří Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788086862743 ISBN: 978-80-86862-74-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 268 stran, česky Rozměry: 13 × 19 c ... Americká žena a jiné povídky - Jiří Klobouk | Knihkupectví ... ... .. Titul doručujeme za 3 pracovní dny. Vaše cena s DPH ... Americká žena a jiné povídky Autor: Klobouk, Jiří Nakladatel: Dybbuk EAN: 9788086862743 ISBN: 978-80-86862-74-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 268 stran, česky Rozměry: 13 × 19 cm Rok vydání: 2009 (1. vydání) Americká žena a jiné povídky. Celkové hodnocení ... Emigrace je zde zp...SOUVISEJÍCÍ KNIHY