Epic

Epic - Conor Kostick | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Conor Kostick
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Epic.pdf


Chcete si knihu přečíst?Epic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Conor Kostick. Číst Epic Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vítej v Epiku! Hra může začít... Epic je víc než pouhá počítačová hra. Lidé v ní hrají o své společenské postavení,majetek i budoucnost. A mladý Erik Haraldson se vydává na výpravu, aby to celézměnil. Podaří se mu porazit všemocné Ústředí? Epic je dechberoucí a napínavý sci-fi thriller, který osloví děti i dospělé. Autor,Conor Kostick, je tvůrcem jedné z prvních fantasy her se skutečnými postavamihráčů (tzv. LARP hry) na světě.


... the Leading Digital Library for Kids 12 & Under ... Epic (2013) - IMDb ... . Instantly access 40,000 of the best books, learning videos, quizzes & more . Popular . 5 & Under . Ages 6-8 . Ages 9-12 . Audio . Award Winners . Nonfiction . Spanish . Videos . Nurture a Love of Reading and Learning . We develop cutting-edge games and cross-platform game engine technology! Epic Health Research Network is a journal for the 21st century. It's designed to bring the wealth of medical kn ... Epic | Definition of Epic by Merriam-Webster ... . It's designed to bring the wealth of medical knowledge available in EHR data directly to researchers, healthcare professionals, and learners. Define epic. epic synonyms, epic pronunciation, epic translation, English dictionary definition of epic. n. 1. An extended narrative poem in elevated or dignified language, celebrating the feats of a legendary or traditional hero. 2. A literary or dramatic... The Epic...SOUVISEJÍCÍ KNIHY