Divadlo po rekonstrukci

Divadlo po rekonstrukci - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Divadlo po rekonstrukci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Divadlo po rekonstrukci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Divadlo po rekonstrukci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace je trojjazyčným (CZ-PL-EN) katalogem vybraných prostorů v Čechách a Polsku, v nichž po roce 1990 vzniká, je prezentována a podporována nová scénická tvorba (především autorské počiny experimentující na hranici žánrů, které vznikají projektovým způsobem pod hlavičkou nestátních neziskových organizací, mimo tradiční kamenná divadla a repertoárový a ansámblový způsob práce, v Čechách představují tento typ aktivit především tzv. produkční domy). Výčet prostorů není kompletní, jde prozatím o první a snad ne poslední vydavatelský počin svého druhu. Katalog zahrnuje v Čechách místa jako je divadlo Archa, palác Akropolis, Experimentální prostor ROXY/NoD, divadlo ALFREDVEDVORE, v regionech Moving Station Plzeň, Bazilika České Budějovice apod., v Polsku pak mezi jinými Centrum divadelních praktik Gardzienice, Divadelní centrum Kana ve Štětíně, Scénu Off de Bicz v Sopotech, Centrum Divadlo Osmého dne v Poznani a další.Místa jsou v katalogu řazena abecedně v rámci zemí, informace o každém prostoru obsahují základní údaje jakopočet míst, rozměry sálu, kontakt, údaje o provozovateli, krátkou historii místa a přehled nejvýraznějších projektů realizovaných v místě. Součástí katalogu je také úvodní studie shrnující současnou situaci v dané oblasti tvorby v Čechách a v Polsku. Publikace je určena divadelním profesionálům, tvůrcům, kritikům, teoretikům, ale i divákům jako přehledný průvodce po místech otevřených divadelním experimentům, měla by být i prostředníkem pro navázání případné (mezi)národní spolupráce.Kniha vznikla jako součást mezinárodního projektu ANIMATOR a získala ocenění festivalu Příští vlna....Next Wave jako vydavatelský počin roku 2008.


... opera se po téměř tříleté rekonstrukci otevře 5 ... Kniha: Divadlo po rekonstrukci | Knihy.ABZ.cz ... . ledna velkolepým galavečerem mapujícím historii scény. Filozofií všech oprav je co nejvíce budovu přiblížit původní podobě z roku 1888. Rekonstrukce zároveň přinesla překvapení, když dělníci objevili skryté fresky. Nové divadlo si nechala na sklonku 80. let 19. století vystavět pražská německá obec v reakci na nedávno otevřené české Národní divadlo i z důvodu stále vyšších požadavků na divadelní provoz, jimž dosavadní německá scéna, v té době již sto let staré Stavovské divadlo, plně nedostačovalo. Státní opera se po rekordně krátké tříleté re ... Slavnostní znovuotevření Státní opery po generální ... ... . Státní opera se po rekordně krátké tříleté rekonstrukci opět otevírá veřejnosti. 9. Leden 2020. Velkolepý slavnostní koncert znovu po třech letech otevřel dveře Státní opery, která prošla generální rekonstrukcí. Symbolicky, v neděli 5. ledna 2020, přesn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY