Metodologie vědy: Úvod do problému

Metodologie vědy: Úvod do problému - František Ochrana | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Ochrana
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Metodologie vědy: Úvod do problému.pdf


Chcete si knihu přečíst?Metodologie vědy: Úvod do problému ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Ochrana. Číst Metodologie vědy: Úvod do problému Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace se zabývá klíčovými problémy metodologie vědy. Metodologie vědy je pojímána jako teorie vědeckých metoda vědeckých postupů, jak dané vědecké metody používat ve vědeckém zkoumání a při budování vědeckých teorií. Podrobněji je zkoumán axiomaticko-deduktivní a induktivní přístup při budování vědecké teorie. Je analyzována role explanace a predikce ve vědeckém zkoumání a role narace v sociálních vědách. Na základě metody komparace je porovnávána vědecká explanace, interpretační výklad v sociálních vědách a definována východiska integrativního přístupu ke zkoumání sociálních jevů. Součástí publikace je slovník základních pojmů, věcný rejstřík a seznam literatury. Kniha je vhodnou studijní pomůckou pro studenty nefilosofických fakult, zejména sociálních věd, jakož i všechny zájemce, kteří se chtějí seznámit s klíčovými problémy filosofie a metodologie vědy.


...gie vědy: úvod do problému. Praha: Karolinum, 2009 ... PDF Úvod do metodologie ... . ISBN 978-80-246-1609-4. Nejobecnějším pojmem je pojem metodologie vědy. Předmětem jejího zkoumání je studium metod a vědeckých postupů. Metodologie vědy je naukou o metodách. Je teorií k výběru výzkumných metod a návodem, jak vybrané metody (metodu) používat ... Request PDF | Metodologie vědy : úvod do problému / | Vyd. 1. "Text této knihy vznikl jako výstup z Výzkumn ... Metodologie vědy - úvod do problému - František Ochrana ... ... . 1. "Text této knihy vznikl jako výstup z Výzkumného záměru "Rozvoj české společnosti v Evropské unii - výzvy a rizika ... Základní údaje; Originální název: Metodologie vědy : úvod do problému: Autoři: OCHRANA, František. Vydání: Vyd. 1. Praha, 156 s. 2009. Nakladatel Metodologie vědy je pojímána jako teorie vědeckých metod a vědeckých postupů, jak dané vědecké metody používat ve vědeckém zkoumání a při budov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY