Svíce dohořívají

Svíce dohořívají - Sándor Márai | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Sándor Márai
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svíce dohořívají.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svíce dohořívají ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sándor Márai. Číst Svíce dohořívají Online je nyní tak snadné!

POPIS


Po 2. světové válce emigroval Sándor Márai (1900 1989) do USA, odkud nesmiřitelně komentoval události ve své vlasti a v celém komunistickém táboře. I proto jeho prozaické dílo možná vždy vzbuzovalo větší pozornost svým politickým pozadím než literárními hodnotami. V novele Svíce dohořívají z roku 1942 jako by autor koncentroval vše dobré a krásné, co kdy literatura Rakousko-Uherska evropské kultuře dala, a především vše, co lze říci o přátelství, stáří, lásce, vztahu k životu a ke světu. Nové vydání této knihy po šedesáti letech se stalo velkou událostí v řadě evropských zemí.


... Svíce dohořívají z roku 1942 jako by autor koncentroval v še dobré a krásné, co kdy literatura Rakousko-Uherska evropské kultuře dala, a především vše, co lze říci o přátelství, stáří, lásce, vztahu k životu a ke světu ... Svíce dohořívají - akce ... . Svíce dohořívají (v maďarském originále A gyertyák csonkig égnek) je novela maďarského autora Sándora Márai z roku 1942. V německém a italském jazykovém prostředí se setkala s velkým úspěchem; dosáhla statisícových nákladů.. Tématem novely je setkání dvou přátel, absolventů vojenské školy ve Vídni po čtyřiceti jedna letech. Zboží ze stejné kategorie - Svíce dohořívají Oresteia Agamemnón, Oběť na hrobě a Usmířené lítice, tak se nazývaj ... Svíce dohořívají (Sándor Márai) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .. Tématem novely je setkání dvou přátel, absolventů vojenské školy ve Vídni po čtyřiceti jedna letech. Zboží ze stejné kategorie - Svíce dohořívají Oresteia Agamemnón, Oběť na hrobě a Usmířené lítice, tak se nazývají jednotlivé části vrcholné ... Svíce dohořívají /Leda/ Autor: Márai, S...SOUVISEJÍCÍ KNIHY