Jan Hus známý i neznámý

Jan Hus známý i neznámý - Jiří Kejř | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kejř
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jan Hus známý i neznámý.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jan Hus známý i neznámý ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kejř. Číst Jan Hus známý i neznámý Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jiří Kejř vypráví čtivou formou příběh života mistra Jana Husa, zvláštní pozornost zaměřuje na průběh a okolnosti jeho procesu na kostnickém koncilu. Shrnuje tak své dlouholeté bádání, které této klíčové osobnosti našich dějin věnoval. Kejř ve dvanácti kapitolách své knihy vysvětluje a uvádí na pravou míru nepřesná či zavádějící tvrzení, která se objevují v bohaté odborné i popularizující husovské literatuře. Usiluje porozumět složité osobnosti Jana Husa, vysvětlit pohnutky jeho jednání, proniknout do jeho myšlenkového světa. Přestože autor pokládá tuto knihu za pouhý zlomek díla, jež by mělo o osobnosti Husova formátu vzniknout, lze ji právem považovat nikoli za fragment, ale za koncentrovaný, hodnotný extrakt zamýšlené, ale nerealizované obsáhlé monografie.


... známý i neznámý Autor: Kejř, Jiří Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024616438 ISBN: 978-80-246-1643-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 138 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2009 (1 ... Jan Hus známý i neznámý — Kniha.cz ... . vydání) Jan Hus známý i neznámý je skvělá kniha pana Kejře. Odhaluje prostředí, přátele/nepřátele Jana Husa. Nastiňuje situaci Husových akcí a následných reakcí církve, demystifikuje Jana Husa a podává odborný názor na Husův proces. Get this from a library! Jan Hus známý i neznámý : resumé knihy, která nebude napsána. [Kejř Jiří; Petr Čornej; František Šmahel] -- Jirí Kejr vypráví prístupnou formou príbeh ži ... Jan Hus známý i neznámý PDF Online - Prazska PDF ... . Get this from a library! Jan Hus známý i neznámý : resumé knihy, která nebude napsána. [Kejř Jiří; Petr Čornej; František Šmahel] -- Jirí Kejr vypráví prístupnou formou príbeh života mistra Jana Husa, systematicky vysvetluje pohnutky jednání tohoto významného myslitele i podstatu j...SOUVISEJÍCÍ KNIHY