Umělcova skutečnost

Umělcova skutečnost - Mark Rothko | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Mark Rothko
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Umělcova skutečnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umělcova skutečnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mark Rothko. Číst Umělcova skutečnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Malířské začátky Marka Rothka (1903 Litva – 1970 USA) byly ovlivněny jak figuralisty (Edward Hopper), tak surrealisty, poté co se jeho hlavní představitelé Breton a Ernst začlenili během svého nuceného válečného exilu do okruhu newyorské avantgardy. Vlastní výraz nalézá až po roce 1947 a to v abstraktních kompozicích horizontálních barevných ploch. Eliminuje ze své tvorby jakýkoliv intelektualismus - oprošťuje své obrazy od symbolů a tvarů, nechává působit intimní barvy a vytváří tak ve svých dílech vysoce spirituální atmosféru. Plátna bez určitých forem představují pravé učení abstraktního expresionismu - přímou odpověď na nerozluštitelné tajemství lidské duše. Hluboká duchovní postata jeho malby vedla v roce 1965 známou sběratelku moderního umění Dominique de Menil k objednávce cyklu maleb pro ekumenickou kapli na Houstonské universitě, architektem byl Philip Johnson. Po intenzivních tónech červených, žlutých a oranžových jeho paleta v pozdních padesátých letech ztemněla, aniž by ztratila na psychické sugestivnosti. Náš výbor obsahuje Rothovy eseje, příležitostná prohlášení a projevy, tři rozhovory a vzpomínku přítele J.H. Fischera.


...va skutečnost. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Mark Rothko | Databáze knih ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Malířské začátky Marka Rothka (1903 Litva - 1970 USA) byly ovlivněny jak figuralisty (Edward Hopper), tak surrealisty, poté co se jeho hlavní představitelé Breton a Ernst začlenili během svého nuceného válečného exilu do okruhu newyorské avantgardy. Vlastní výraz nalézá až po roce 1947 a to v abstraktních kompozicích horizontálních barevných p ... Umělcova skutečnost - Mark Rothko | Databáze knih ... . Vlastní výraz nalézá až po roce 1947 a to v abstraktních kompozicích horizontálních barevných ploch. Umělcova skutečnost - Mark Rothko Malířské začátky Marka Rothka (1903 Litva - 1970 USA) byly ovlivněny jak figuralisty (Edward Hopper), tak s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY