Cikáni

Cikáni - Josef Koudelka | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Koudelka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cikáni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cikáni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Koudelka. Číst Cikáni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Upravená a rozšířená verze původní makety knihy Cikáni, připravené Josefem Koudelkou a knižním grafikem Milanem Kopřivou v roce 1968. Měla vyjít v Praze roku 1970, Koudelka však v roce 1970 kvůli svým fotografiím sovětské invaze ze srpna 1968 opustil Československo a kniha již nevyšla. Novou, rozšířenou verzi knihy Cikáni tvoří 109 fotografií pořízených v tehdejším Československu (v Čechách, na Moravě, na Slovensku), v Rumunsku, Maďarsku, Francii a Španělsku v letech 1962-1971. Josef Koudelka (* 1938) se od konce šedesátých let věnuje výhradně fotografii. V roce 1975 vyšla kniha Cikáni poprvé, byla to první z více než dvanácti jeho knih, mezi něž patří Exiles (1988), Chaos (1999) a Invaze 68 (2008). Koudelka obdržel za své dílo četná světová ocenění, důležité výstavy jeho fotografického díla se konaly v New Yorku, Londýně, Amsterdamu a Paříži. Autorem doprovodného textu knihy je britský sociolog Will Guy. Sleduje v něm migraci Romů z jejich původní vlasti v severní Indii až k jejich současnému postavení ve světě.


...(in English Gypsies) is an 1835 novel written by Czech poet Karel Hynek Mácha with typical tokens of Romanticism: old castles, night scenery and a romantic complicated plot ... Cikáni - Wikipedia ... ... EOF ... (in English Gypsies) is an 1835 novel written by Czech poet Karel Hynek Mácha with typical tokens of Romanticism: old castles, night scenery and a romantic complicated plot.It is Mácha's only completed novel. Plot. The scenery of the novel is inspired by Kokořín Castle and its...SOUVISEJÍCÍ KNIHY