Namažeme školu špekem: Současná folklorní poezie dětí

Namažeme školu špekem: Současná folklorní poezie dětí - Adam Votruba | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Adam Votruba
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Namažeme školu špekem: Současná folklorní poezie dětí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Namažeme školu špekem: Současná folklorní poezie dětí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Votruba. Číst Namažeme školu špekem: Současná folklorní poezie dětí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Za tebou, za tebou! Prase s kamerou... Na kopečku v Africe stojí stará věznice... Podobné verše zná asi každý, většinou nám vykouzlí úsměv na tváři a připomenou naše dětská léta. Jenže málokdo si přitom uvědomí, že to nejsou pouze naivní dětské veršovánky, ale přímo vzorové ukázky autentického současného folkloru bez příkras a mravnostní cenzury. A právě sběru těchto slovesných útvarů se již několik let věnuje badatel Adam Votruba. Kniha Namažeme školu špekem přináší čtenářům výsledky jeho pečlivé práce. Obsahuje 140 básniček, písní, říkadel, rozpočitadel, posměšků a škádlení, které byly dosud oficiální kulturou z větší části přehlíženy, a to i přesto, že mezi dětmi kolují mnohdy už po několik desetiletí a jsou tak jednou z nejživějších součástí soudobého folkloru. ...a komu se to nelíbí, ať si prsty políbí.


... školu špekem: Současná folklorní poezie dětí Adam Votruba Nakladatel: Plot 2009 Namažeme školu špekem ... Namažeme školu špekem (Adam Votruba) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Současná folklorní poezie dětí - Adam Votruba e-kniha. Kniha obsahuje 140 básniček, písní, říkadel, rozpočitadel, posměšků a škádlení, které byly dosud oficiální kulturou z větší části přehlíženy, a to i přesto, že mezi dětmi kolují mnohdy už po několik d... Adam Votruba, NAMAŽEME ŠKOLU ŠPEKEM. SOUČASNÁ FOLKLORNÍ POEZIE DĚTÍ. Ilustrace David Böhm. Plot , P ... Kniha Kecy v kleci - současná folklorní poezie dětí - Trh ... ... ... Adam Votruba, NAMAŽEME ŠKOLU ŠPEKEM. SOUČASNÁ FOLKLORNÍ POEZIE DĚTÍ. Ilustrace David Böhm. Plot , Praha 2009, 254 s-Latentnímu proudu recentního veršované-ho folkloru dětí se svého času v českých zemích v rámci svých sbírek zevrubně věnovali dva významní sběratelé: Karel Jaroslav Obrátil (1866-1945) a František Kniha Namažeme školu špekem přináší čtenářům výsledky jeho pečlivé práce. Obsahuje 140 básniček, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY