Islám: Náboženství, historie a budoucnost

Islám: Náboženství, historie a budoucnost - - | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Islám: Náboženství, historie a budoucnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Islám: Náboženství, historie a budoucnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Islám: Náboženství, historie a budoucnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ústřední myšlenky, lidé a místa jednoho z nejvýznamnějších náboženství současnosti. V současné době žije na zemi téměř 1,4 miliardy praktikujících muslimů. Islám, založený v 7. století n. l. prorokem Mohamedem, se rozšířil po celém světě a muslimské komunity dnes existují ve více než 200 zemích. Tento průvodce zkoumá roli islámu, minulou i současnou, při formování soudobého světa literatury, vědy, umění, architektury a vzdělání. Přináší cenný přehled stavu dnešního islámu a vrhá světlo na současný konflikt na Blízkém východě a na rozdělení na sunnity a šíity. S předmluvou od předního komentátora a spisovatele Ziauddina Sardara je tento průvodce základním úvodem do jedné z klíčových sil moderního světa.Knižní řada průvodců Britannica nabízí základní úvod do mnoha klíčových problematik naší doby. Jasné, přesné a pečlivě sestavené knihy této řady poskytují veškeré informace i analýzu pro situace, kdy potřebujete s jistotou vědět, co se skutečně děje ve světě, bez ohledu na to, jste-li odborník, student nebo běžný čtenář.Ziauddin Sardar je spisovatel, rozhlasový hlasatel a akademik. Narodil se v severním Pákistánu a vyrůstal v Londýně ve čtvrti Hackney. Je hostujícím profesorem na londýnské City University, sloupkařem časopisu New Statesman a pravidelně přispívá do listu Observer. Působí jako člen britské Komise pro rovnost a lidská práva. Je autorem více než 40 knih, mezi nimi Balti Britain (2008), What do Muslims Believe? (2006) a Desperately Seeking Paradise: Journeys of a Sceptical Muslim (2004).


...slám (arabsky: الإسلام; al-'islām) je monoteistické abrahámovské náboženství založené na učení proroka Mohameda, náboženského a politického vůdce působícího v 7 ... Islám ... . století.Slovo islám znamená „podrobení se" či odevzdání se Bohu (arabsky Alláh). Stoupenec islámu se nazývá muslim, což znamená „ten, kdo se podřizuje [Bohu]". Příslušníci jiných náboženství byli tvrdě pronásledování (vzhledem k tomu, že Mughalové byli stoupenci sunnitského islámu, pronásledování se nevyhnuli ani ší'ité), byla zavedena daň z hlavy pro nemuslimské obyvatele, muslimské duchovenstvo se těšilo výsadnímu postavení a islám se tak stal základem říše. Islám - náboženství, historie a budoucnost - - popis, komentáře a veškeré informace o knize. Islám, založený v 7. století n. l. prorokem Mohamedem, se rozšíři ... Stručné dějiny Islámu | cejsk ... . Islám - náboženství, historie a budoucnost - - popis, komentáře a veškeré informace o knize. Islám, založený v 7. století n. l. prorokem Mohamedem, se rozšíři...SOUVISEJÍCÍ KNIHY