Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu

Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu - Václav Fiala | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Fiala
DIMENZE
9,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Fiala. Číst Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Začátkem roku 2007 byla v Klatovech zbořena Škodovka. Na ploše sedmi hektarů vznikly hypermarkety. S likvidací všech továrních budov zanikly i stavby původní Schifauerovy strojírny. Mnoho občanů města projevilo veřejně svůj nesouhlas jak s demolicí areálu, tak s projektem majitele pozemku vybudovat v sousedství historického středu města rozsáhlé nákupní centrum. Majitel tehdy občanským prosbám neustoupil, stejně tak jako drtivá většina městských zastupitelů.Kniha Co nám zbořili popisuje tuto kauzu a dokumentuje postoje a názory mnoha občanů a odborníků. Do knihy přispěli svými texty JUDr. Jiří Štancl, který kauzu popisuje z právnického hlediska, PhDr. Richard Biegel, který význam památky zdůrazňuje v kapitole Pohled historika umění či Ing. Pavel Domanický z NPU Plzeň, jehož korespondence s autorem knihy je publikovaná v kapitole Osmnáctidenní korespondence s památkářem.Velká část knihy je věnovaná historii Schifauerovy továrny a je doplněna strhujícím rozhovorem s Richardem Schifauerem, kterému v době, kdy byla rodině továrna sebrána, bylo třináct let. Kniha je doplněna velkým množstvím fotografií. Kauza "klatovské Škodovky" je modelovým příběhem jaké se v posledních letech odehrávají ve většině měst. Autor je sochař žijící v Klatovech, knihu vydává vlastním nákladem.


...bořili Autor: Fiala, Václav Nakladatel: Václav Fiala EAN: 9788025461808 ISBN: 978-80-254-6180-8 Popis: 1× kniha, brožovaná, 232 stran, česky Rozměry: 13 × 18 cm Rok vydání: 2009 (1 ... Od přání k mýdlu s rakem | Peníze.cz ... . vydání) Kniha: Co nám zbořili -- od továrny k hypermarketu - Václav Fiala. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Co nám zbořili ... Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Václav Fiala. Přečtěte si s námi knihu Co nám zbořili: od továrny ... Jak odpovídali účastníci ankety Kniha roku 2010 | Noviny ... ... . ... > Co nám zbořili ... Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Václav Fiala. Přečtěte si s námi knihu Co nám zbořili: od továrny k hypermarketu na prazskamuzea1918-2018.cz od továrny k hypermarketu Autor: Václav Fiala Osobní výpověď o průběhu autorova boje za záchranu historicky cenných budov bývalé Schifauerovy strojírny - toho času součást areálu (dnes už zbankroto...SOUVISEJÍCÍ KNIHY