Cesta bouří

Cesta bouří - Oldřich Kvapil | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Oldřich Kvapil
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta bouří.pdf


Chcete si knihu přečíst?Cesta bouří ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oldřich Kvapil. Číst Cesta bouří Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třetí kniha vzpomínek generála Kvapila (chronologicky na ni navazující knihy Bouře v Karpatech a Návrat z bouře vyšly již v 80. letech) zachycuje jeho mládí prožité v tehdejších Sudetech a poznamenané nebezpečím pocházejícím z nacistického Německa. Líčí Kvapilův odchod přes Polsko do Sovětského svazu, kde se podílel na založení československé jednotky v Buzuluku. Generál Kvapil byl pro svůj nesouhlas se vstupem vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968 odvolán z funkce náčelníka vyškovské fakulty a armádu nemusel opustit pouze díky intervenci prezidenta Ludvíka Svobody, nicméně po Svobodově smrti byl z armády předčasně propuštěn. Měl zakázáno vystupovat na veřejnosti a publikovat, připravované vydání jeho knihy Cesta bouří bylo zastaveno a vychází až nyní, po mnoha letech.


...uří. Kvapil Oldřich Vydavatel: BránaRok: 2010Formát: A5 ISBN 978-80-7243-436-7 Antikvariát Alfa, Veselá 39, Brno, je OTEVŘEN pondělí-pátek 10-18 hod ... Cesta bouří - Oldřich Kvapil | KOSMAS.cz - vaše ... ... . RIMORTIS skladba: CESTA POSLEDNÍ album: PEKLO, CO ŘÍKÁ SI SVĚT track: 10 rok: 2012 http://www.rimortis.cz/diskografie/ CESTA POSLEDNÍ Cesta poslední vede pře... Měl zakázáno vystupovat na veřejnosti a publikovat, připravované vydání jeho knihy Cesta bouří bylo zastaveno a vychází až nyní, po mnoha letech. Předmětná hesla Kvapil, Oldřich, 1918-2011 Československo. Armáda. Československý armádní sbor, 1. Jeden ze starších záběru co jsem našel v po ... Cesta v autobuse ve silné bouři 2 - YouTube ... . Předmětná hesla Kvapil, Oldřich, 1918-2011 Československo. Armáda. Československý armádní sbor, 1. Jeden ze starších záběru co jsem našel v počítači. Cesta na Zličín v autobuse nám znepříjemnila silná bouře. Při cestě nám před autobus spadl i strom. Já, můj kamarád ... Výpravný hr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY