Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017

Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 - Jan Křen | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Křen
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Křen. Číst Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Čtvrt století střední Evropy se věnuje soudobým dějinám států visegrádské čtyřky, které zasazuje do kontextu dějin evropských i světových. Jádrem knihy jsou chronologicky pojaté kapitoly paralelní historie visegrádských zemí, kombinované s kapitolami komparativními a syntetizujícími. Svůj originální výklad autor zahajuje rekapitulací vývoje těchto zemí ve 20. století, na niž navazuje kapitola o rozpadu sovětského bloku. Následuje postkomunistická transformace, přijetí do NATO a EU, začlenění do těchto struktur a finanční krize let 2008–2013. Zvláštní pozornost autor věnuje nezadržitelnému postupu globalizace, s jejími pozitivními stimuly i problémy. Zaměřuje se na domácí i zahraniční politiku, hospodářské a finanční otázky a především společnost v tomto regionu. Součástí výkladu jsou i exkurzy mimo střední Evropu (na neoliberální Západ, do Číny).


...století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 kniha od: Jan Křen Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 Jan Křen Nakladatel: Karolinum 2019 Podtitul: Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017 Kniha Čtvrt století střední Evropy se věnuje soudobým dějinám států visegrádské čtyřky, které zasazuje do kontextu dějin evropských i světových ... MeziŘádky Zdenko Pavelky | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Kniha Čtvrt století střední Evropy se věnuje soudobým dějinám států visegrádské čtyřky, ... Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017. Jan Křen Nakladatel: Karolinum 2019 žádné recenze. Sojka hlídačka ... Čtvrt století střední Evropy Visegrádské země v ... Čtvrt století střední Evropy: Visegrádské země v globálním ... ... . Kniha Čtvrt století střední Evropy se věnuje soudobým dějinám států visegrádské čtyřky, ... Visegrádské země v globálním příběhu let 1992 - 2017. Jan Křen Nakladatel: Karolinum 2019 žádné recenze. Sojka hlídačka ... Čtvrt století střední Evropy Visegrádské země v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY