Hledání ztraceného Voskovce

Hledání ztraceného Voskovce - Jan Vodňanský | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Vodňanský
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hledání ztraceného Voskovce.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hledání ztraceného Voskovce ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Vodňanský. Číst Hledání ztraceného Voskovce Online je nyní tak snadné!

POPIS


Knížka Jana Vodňanského není pouhou reportáží z návštěvy u Jiřího Voskovce v New Yorku. Jiří Voskovec byl jen jedním z celé řady „viníků“, kteří byli příčinou cesty za oceán. Když v dubnu 1927 zahájili Voskovec a Werich studentskou legráckou Vest pocket revue – aniž by to plánovali! – dějiny moderního českého divadla, netušili mnohé. Ani ve snu je nenapadlo, že jejich Osvobozené divadlo bude senzací, později trnem v oku českým i německým fašistům, a deset let po likvidaci divadla se stane i komunisty se skřípáním zubů trpěnou látkou v učebnicích. Humor a poezie V&W se staly živou vodou pro hnutí malých divadelních forem v šedesátých letech nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Naplno tehdy zářil Semafor a jistý Vodňanský potkal jistého Skoumala. Jejich první písně znali nejprve spolužáci z mejdanů a později návštěvníci Reduty, Ateliéru, Divadla hudby. Uprostřed bouřlivého jara roku 1969 pak ohromili publikum Činoherního klubu celovečerním pořadem S úsměvem idiota. Dějiny českého textappealu jsou současně i dějinami řady nepochopení, malých i velkých zákazů a následných průšvihů. A to, že si Jan Vodňanský dopisoval s „Američanem“ Georgem Voskovcem, mu u některých úřadů rovněž neprospělo. V době, kdy dvojice Vodňanský a Skoumal mohla vystupovat jen příležitostně na malých scénách a ve studentských klubech, se Janu Vodňanskému podařilo v roce 1976 vycestovat do Spojených států amerických a s jedním ze svých životních idolů se setkat. A – ke zklamání některých úředníků – se pár týdnů před Chartou 77 vrátil do tehdy šedivé a normalizované Prahy. Epilog knihy tvoří reportáž o výroční inscenaci Vest pocket revue k jejím sedmdesátinám. Dvojice V&W ani duo Vodňanský a Skoumal už neexistují. V této knize se s nimi však opět setkáte.


...y informace o produktu Kniha Hledání ztraceného Voskovce - Jan Vodňanský, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Hledání ztraceného Voskovce - Jan Vodňanský ... Hledání ztraceného Voskovce - kulturní magazín Uni ... . Hledání ztraceného času - Pražské maléry 28,288 views 2 years ago Historik Karel Čáslavský připomíná dramatické události, které narušily poklidný život Pražanů před více ... Začíná to s úsměvem. Ale nikoli idiota. V předsádce má kniha Hledání ztraceného Voskovce, kterou napsal Jan Vodňanský, citát z jednoho dopisů, jež si dvě osobnosti našeho moderního divadla vyměň ... Hledání ztraceného Voskovce: Jan Vodňanský | Vaše literatura ... . Ale nikoli idiota. V předsádce má kniha Hledání ztraceného Voskovce, kterou napsal Jan Vodňanský, citát z jednoho dopisů, jež si dvě osobnosti našeho moderního divadla vyměňovaly: „Pozdravujte pana Skoumala a mějte se velice fajn a buďte pilnej a zdráv a šťasten na té naší potrhlé planetě. Hledání ztraceného Voskovce. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY