Ozim: Tesařské črty

Ozim: Tesařské črty - Jiří Váňa Stigen | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Váňa Stigen
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ozim: Tesařské črty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ozim: Tesařské črty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Váňa Stigen. Číst Ozim: Tesařské črty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poetická próza Ozim s podtitulem Tesařské črty dává nahlédnout do zanikajícího světa málomluvného starého norského tesaře.Jeho život, ale i dávné řemeslné postupy vidíme pohledem člověka-emigranta, cizince, který se během společného soužití s tesařem seznamuje s jeho řemeslem, jimiž byly utvářeny staré dřevěné stavby v Norsku, a poznává hlavně víc tesařovu rodinnou historii, severskou krajinu a její obyvatele. Text knihy Ozim je psán jazykem plným metafor a básnických obrazů. V obecnější rovině v něm najdeme zároveň výzvu k návratu ke kořenům, k opuštění současného způsobu života, jenž mnohdy opomíjí a lhostejně ničí staré věci, takže zapomíná kvůli novému na staletím osvědčené šetrné postupy nebo způsoby chování člověka k přírodě i k sobě samému. Knihu doplňují barevné dřevoryty Jana Jemelky.


... próza Ozim s podtitulem Tesařské črty dává nahlédnout do zanikajícího světa málomluvného starého norského tesaře ... Jiří Váňa Stigen | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . Jeho život, ale i dávné řemeslné postupy vidíme pohledem člověka-emigranta, cizince, který se během společného soužití s tesařem seznamuje s jeho řemeslem, jimiž byly utvářeny staré dřevěné stavby v Norsku, a poznává hlavně... Poetická próza Ozim s podtitulem Tesařské črty dává nahlédnout do zanikajícího světa málomluvného starého norského tesaře. Jeho život, ale i dávné řemeslné postupy vidíme pohledem člověka-emigranta, cizince, který se během společného sou ... Váňa Stigen, Jiří: Ozim - iLiteratura.cz ... . Jeho život, ale i dávné řemeslné postupy vidíme pohledem člověka-emigranta, cizince, který se během společného soužití s tesařem seznamuje s jeho řemeslem, jimiž byly utvářeny staré dřevěné stavby v Norsku, a poznává hlavně víc ... Poetická próza Ozim s podtitulem Tesařské črty citlivě a básnicky přibližuje zanikající svět málomluvného starého norsk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY