Pepíci

Pepíci - Mariusz Surosz | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Mariusz Surosz
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pepíci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pepíci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mariusz Surosz. Číst Pepíci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha polského historika Mariusze Surosze obsahuje 25 esejů věnovaných osobám spojeným s historií Československa od jeho vzniku do současnosti. I u těch nejznámějších jmen (Jan Masaryk, Emil Hácha, Klement Gottwald, Jaroslav Seifert, Pavel Tigrid) přináší jejich plastické portréty včetně různých zajímavostí, u dalších jsou zde víc známá jejich jména než život (Alois Eliáš, K. H. Frank, Milada Horáková, František Kriegel), o některých se ví nezaslouženě málo (Milena Jesenská, Jan Patočka, Toyen).Autorův pronikavý pohled ze zahraničí na významné osoby našich dějin boří stereotypní názory Poláků na Čechy, přitom však ještě víc dokáže oslovit každého z nás, kdo chce znát osobnosti a stát, jehož jsme dědici.


... Mariusz Surosz Nakladatel: Plus 2011 Pepíci jsou takové čtivé shrnutí československých dějin 20 ... Pepíci (Mariusz Surosz) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . století. Oproti novější knize Ach, ty Češky!, která mi připadala víc zaměřená na postavy dějin a jednoduchou formu, blízkou Mariuszi Szczygielovi, tak Pepíci jdou více do hloubky. HIGH Quality ! Nový song od skupiny Wohnout, který charakterizuje český národ. Stojí za to stáhnout celé album. Zdarma na www.t-music.cz - Užívejte si :D. Pepíci" je zlidovělé polské označení pro Čechy. Kn ... Pepíci - Mariusz Surosz | Elektronická kniha na Alza.cz ... . Zdarma na www.t-music.cz - Užívejte si :D. Pepíci" je zlidovělé polské označení pro Čechy. Kniha vyšla v českém překladu Pavla Weigla (Mariusz Surosz: Pepíci : dramatické století Čechů polskýma očima (přel. Pavel Weigel). Praha : Plus, 2...SOUVISEJÍCÍ KNIHY