Čí je ta tvář & jiné básně

Čí je ta tvář & jiné básně - Gábor Gyukics | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Gábor Gyukics
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čí je ta tvář & jiné básně.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čí je ta tvář & jiné básně ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gábor Gyukics. Číst Čí je ta tvář & jiné básně Online je nyní tak snadné!

POPIS


Útlý vzdušný svazeček Gábora Gyukicse, jehož texty přeložil do češtiny Robert Svoboda, je skutečnou minimalistickou perlou: kolem půl stovky stran, kolem půl stovky básní, z nichž většina má sotva pár řádek. Půl stovky jistě ne. Poněkud záhadný titul sbírky nutí k popřemýšlení. Má to být vůbec otázka? Takhle psáno, s malým počátečním písmenem a bez otazníku na konci? Toť opravdu otázka... Gyukicsova sbírka se pídí po základech lyrické sdělovací situace, přičemž nás zve na cestu světem, v němž už je nemožné se přesvědčit, zdali ještě existuje příroda a subjekt, zdali ještě existuje podmět a předmět, zdali ještě existuje prostor a čas a zdali je mezi oběma členy každé této dvojice ještě vůbec nějaký rozdíl. Těmito klasickými otázkami poetiky je knížka protkána asi tak, jako si improvizační džez vypomáhá všeobecně známými standardy, které se dávno staly součástí univerzálního džezového fondu, tudíž je posluchač rozpozná, ale u každého nového interpreta se umějí znovuzrodit v dříve neznámé, individuální podobě.


...í je ta tvář & jiné básně Autor: Gyukics, Gábor Nakladatel: Protimluv EAN: 9788087485651 ISBN: 978-80-87485-65-1 Překlad: Svoboda, Robert Popis: 1× kniha, brožovaná, 80 stran, česky Rozměry: 12,5 × 18,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Básně známých autorů | Básně, básničky, citáty, úvahy ... ... . vydání) Kniha: Čí je ta tvář & jiné básně - Gábor Gyukics. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Čí je ta tvář & jiné básně. ... Anotace. Útlý vzdušný svazeček Gábora Gyukicse, jehož texty přeložil do češtiny Robert Svoboda, je sk ... čí je ta tvář & jiné básně - Protimluv ... . Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Čí je ta tvář & jiné básně. ... Anotace. Útlý vzdušný svazeček Gábora Gyukicse, jehož texty přeložil do češtiny Robert Svoboda, je skutečnou minimalistickou perlou: kolem půl stovky stran, kolem půl stovky básn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY