Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410

Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410 - František Kuník, | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
František Kuník,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410.pdf


Chcete si knihu přečíst?Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Kuník,. Číst Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Už celých 600 let uplynulo od chvíle, kdy se na pláních u Grunwaldu (Tannenbergu) střetly v gigantické bitvě síly teutonských rytířů a polsko-litevské koalice. V jednom z největších a nejkrvavějších střetnutí středověku se lámalo kolo dějin a důsledkem porážky do té doby "nepřemožitelných křižáků" byl úpadek jednoho z nejbohatších států tehdejší Evropy. Co přivedlo teutonský stát k nevídanému bohatství i k následnému tragickému pádu, se snaží přiblížit druhý díl původní česko-německé publikace TEUTONŠTÍ RYTÍŘI. Na svých stránkách poodhaluje souvislosti válečných konfliktů i zákulisních intrik,představuje řádové velmistry a komtury stejně jako jejich spojence či protivníky, přináší informace o hradech a výzbroji teutonských rytířů, ale dává také nahlédnout do běžného života řádových členů a do jejich špitální, hospodářské a vzdělávací činnosti.


...: Od Malborku po Grunwald 1309-1410 Výklad zahrnuje období od r ... Teutonští rytíři II. Wolfgang Schwangen od 98 Kč - Heureka.cz ... . 1309 po bitvu u Grunwaldu v r. 1410 - mocenský rozmach řádu a jeho expanzi na území Východního Pruska a Pobaltí, střety s polským královstvím a litevským ... Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309 - 1410 František Kuník, Wolfgang Schwangen Teutonští rytíři II.: Od Malborku po Grunwald 1309-1410 Už celých 600 let uplynulo od chvíle, kdy se na pláních u Grunwaldu (Tannenbergu) střetly v gigantické bitvě síly teutonských rytířů a polsko-litevské koalice. Kniha: Teutonští rytíři II. (Wolfgang Schwangen a Františe ... Bitva u Grunwaldu - Wikipedie ... . Kniha: Teutonští rytíři II. (Wolfgang Schwangen a František Kuník). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Už celých 600 let uplynulo od chvíle, kdy se na pláních u Grunwaldu (Tannenbergu) střetly v gigantické...SOUVISEJÍCÍ KNIHY