Traktát o louskání fazolí

Traktát o louskání fazolí - Wiesław Myśliwski | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Wiesław Myśliwski
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Traktát o louskání fazolí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Traktát o louskání fazolí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wiesław Myśliwski. Číst Traktát o louskání fazolí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Obsáhlý román polského spisovatele a dramatika Wiesława Myśliwského (*1932) formou dlouhého monologu hlavního hrdiny, správce letních domků u zálivu jedné přehrady, před čtenáři rozvíjí životní příběh bolestně poznamenaný druhou světovou válkou. Spouštěcím mechanismem se stává příchod tajemného hosta, jenž chce od správce koupit fazole. Společné louskání fazolí je pak leitmotivickým pozadím, na němž vypravěč odhaluje nejen svůj osobní příběh, ale rovněž příběh celé poválečné polské společnosti a postavení obyčejného člověka v ní. Román je svého druhu meditací nad významem předurčení a náhody v lidském životě. Kniha je protknuta nití náhody, osudu, smrti a lásky, ale i otázkou viny, dobra, zla a vykoupení a z typicky generačního poválečného románu se stává román o životě jako takovém. Za román obdržel pětasedmdesátiletý romanopisec Myśliwski v roce 2007 prestižní polskou literární cenu NIKE. Jako jediný ji tak získal podruhé.


...t o louskání fazolí Autor: Myśliwski, Wiesław Nakladatel: Havran EAN: 9788087341018 ISBN: 978-80-87341-01-8 Překlad: Daňhelová Kuhar, Lenka Popis: 1× kniha, vázaná, 368 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2010 Knihy s touto tématikou ... Indiánské fazole , zmrzliny a nanuky ... . Ján Jessenius, Traktát o kostiach, Osveta (SK), 1981; Wiesław Myśliwski, Traktát o louskání fazolí, Havran, 2010; Ladislav Lábek, Traktát o plzeňských impresorech, soukromý tisk, 1947; Simone Weil, Traktát o zrušení politických strán, Premedia, 2016; Lenka Svobodová, Traktát De amore ve světle dvorské kultury, Masarykova univerzita, 2012 Traktát o louskání fazolí kniha od: Wiesław Myśliwski. 90 % 10 hodnocení ... Wiesław Myśliwski: Traktát o louskání fazolí, přeložila Lenka Daňhelov ... Nad světem, který skončil | | A2 - neklid na kulturní frontě ... . 90 % 10 hodnocení ... Wiesław Myśliwski: Traktát o louskání fazolí, přeložila Lenka Daňhelov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY