Klasická sociologie ve střední Evropě: Mezi centrem a periferií

Klasická sociologie ve střední Evropě: Mezi centrem a periferií - Dušan Janák | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Dušan Janák
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Klasická sociologie ve střední Evropě: Mezi centrem a periferií.pdf


Chcete si knihu přečíst?Klasická sociologie ve střední Evropě: Mezi centrem a periferií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Janák. Číst Klasická sociologie ve střední Evropě: Mezi centrem a periferií Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha nahlíží na sociologii ve střední Evropě před druhou světovou válkou postupně ze čtyř vzájemně se doplňujících úhlů pohledu: z pohledu dějin institucí, z perspektivy historické sociologie vědění, dějin idejí a z pozice sociologické teorie. Autor člení látku do čtyř tematických okruhů: Přibližuje institucionalizaci oboru ve střední Evropě v porovnání s vývojem v zemích na západě i na východě. Srovnává národní sociologické diskursy pomocí obsahové analýzy dobových sociologických časopisů.Porovnává díla klíčových teoretiků. Využívá klasické koncepce pro řešení některých soudobých teoretických problémů. V kombinaci s komparativním přístupem ke zkoumané látce kniha přináší plastický obraz klasické sociologie ve střední Evropě.


...vá díla klíčových teoretiků. Využívá klasické koncepce pro řešení některých soudobých teoretických problémů ... Knihy > Odborná a náučná > Spoločenské vedy > Sociológia ... ... . V kombinaci s komparativním přístupem ke zkoumané látce kniha přináší plastický obraz klasické sociologie ve střední Evropě. (mezi centrem a periferií) Kniha nahlíží na sociologii ve střední Evropě před druhou světovou válkou postupně ze čtyř vzájemně se doplňujících úhlů pohledu: z pohledu dějin institucí, z perspektivy historické sociologie vědění, dějin idejí a z pozice sociologické teorie. Publikace Dušan Janák: Klasická sociologie ve střední Evropě. Mezi centrem a periferií. Sdílet. ... Dušan Janák: Kl ... Sociologie - Evropa střední | Knihy.ABZ.cz ... . Publikace Dušan Janák: Klasická sociologie ve střední Evropě. Mezi centrem a periferií. Sdílet. ... Dušan Janák: Klasická sociologie ve střední Evropě. Mezi centrem a periferií ... Klasická sociologie ve střední Evropě. Mezi centrem a periferií." ... Kniha Klasická sociologie ve střední Evrop...SOUVISEJÍCÍ KNIHY