Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže

Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže - Lawrence Paterson | Dhhstc.org

INFORMACE

AUTOR
Lawrence Paterson
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže.pdf


Chcete si knihu přečíst?Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lawrence Paterson. Číst Otto Kretschmer: Život německého ponorkového velitele s nejvyšším skóre potopené tonáže Online je nyní tak snadné!

POPIS


Otto Kretschmer bojoval ve válce pouze od září 1939 do března 1941, přesto se stal ponorkovým velitelem s nejvyšším skóre potopené tonáže – potopil 47 lodí o celkovém výtlaku 274 333 tun. Tento autoritativní životopis podrobně popisuje jeho osobní příběh a dráhu námořního důstojníka od 1. dubna 1930, kdy vstoupil jako důstojnický čekatel do malého námořnictva Výmarské republiky, až do roku 1970, kdy odešel do důchodu jako admirál válečného námořnictva Spolkové republiky Německa. Kretschmer byl přijat do Hitlerovy rodící se ponorkové zbraně v lednu 1936 a první velení mu bylo svěřeno v říjnu 1937 na ponorce U-23. Do boje s ní poprvé vyplul v roce 1939. Na jaře 1940 názorně dokázal své schopnosti ve válce a byl převelen jako kapitán na novou a daleko výkonnější U-99. Na její palubě se stal během bitvy o Atlantik jedním z ponorkových es nacistického Německa, dokud nebyla jeho ponorka v dramatické noční bitvě v březnu 1941potopena a on spolu s většinou posádky zajat. Kretschmer byl průkopník nové taktiky a v boji dokázal, že nejlepší způsob, jak může ponorka uspět proti konvoji, je ten nejtroufalejší – zaútočit v noci a vynořený. Vedle vojenských dovedností se vyznačoval i typickou pruskou málomluvností, což mu od jeho vrstevníků vyneslo přezdívku „Tichý Otto“. Tento životopis popisuje v úplnosti Kretschmerovy vojenské úspěchy, líčí do nejmenších podrobností každou jeho bojovou plavbu, a to všechno propojuje s náhledem do jeho poněkud záhadné osobnosti. Je to fascinující příběh jedné z nejdůležitějších osobností a jedné z nejvýznamnějších kampaní druhé světové války.


......SOUVISEJÍCÍ KNIHY